Засідання обласної авторської творчої майстерні вчителів суспільно-гуманітарних дисциплін

.


5 червня 2013 року на базі Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти відбулося засідання обласної авторської творчої майстерні вчителів суспільно-гуманітарних дисциплін, метою якого було сприяти учасникам авторської майстерні у розвитку концептуальних ідей, що лежать в основі творчих доробок з української мови і літератури, світової літератури, літератури рідного краю в контексті вивчення української літератури з окремих тематичних блоків (література «розстріляного відродження», література шістдесятників) та активізації наукових пошуків.
Робота   авторської творчої майстерні вчителів словесників є однією з новаційних форм покращення мовно-літературних компетентностей педагогів. Оскільки в освітньому середовищі методична робота є найскладнішою, то посутнім є організація її та інтенсивність упровадження у навчально-виховний процес. Проходження цього процесу потребує чіткого осмислення педагогічних явищ та їхню інноваційну сутність. Тому в освітньому просторі необхідно упроваджувати конструктивні методичні ідеї, які продукують перспективний педагогічний досвід, ефективні форми і методи.
Отже, основними завданнями і напрямками діяльності творчих майстерень є: популяризація перспективних моделей досвіду з актуальних проблем модернізації освіти,  вдосконалення змісту, форм, методів організації навчально-виховного процесу;  розвиток творчості та професійної компетентності вчителів, орієнтація їх на життєвий успіх, формування практичних умінь щодо впровадження сучасних технологій навчання з позиції гуманної педагогіки;  надання допомоги вчителям у практичному опануванні педагогічних технологій, розкриття їх сутності; активізація прийомів, методів індивідуального та колективного життєтворчого розвитку вчителів  та учнів; підвищення рівня професійної культури та культури в цілому;  розкриття потенційних можливостей наукової та дослідницької творчої роботи;  розвиток фахової компетентності педагогів, застосування нестандартних засобів підвищення мотивації до вивчення літератури рідного краю.
Про нові Державні стандарти та шляхи забезпечення високого рівня навчальних досягнень учнів з української мови та літератури виступила Гнаткович Т.Д., завідувач кабінету суспільно-гуманітарних дисциплін, кандидат педагогічних наук; питання дослідження та структурування матеріалу літератури рідного краю на базі шкільного музею ім. Михайла Томчанія окреслив Ходанич П.М., доцент кафедри методики викладання суспільно-гуманітарних дисциплін ЗІППО, кандидат педагогічних наук; про формування мовно-комунікативних компетентностей учнів на уроках української мови розповіли Ходанич Л. П., доцент кафедри педагогіки, психології та теорії управління освітою ЗІППО, кандидат педагогічних наук та Петечук О.В., учитель української мови і літератури Великоберезнянської гімназії, заслужений учитель України; про організацію та упровадження пошуково-дослідницької роботи на уроках світової літератури повідомила Мицька М.Ф., вчитель-методист Тур’я-Пасіцької ЗОШ І-ІІІ ст. Перечинського району.