З чим для Вас асоціюється вишиванка

.

vyshyvanka2

Вишиванка… Для кожної людини вона асоціюється з найріднішим: Україна, батьківщина, сімʼя, родина, мама, тепло і затишок, оберіг, ідентифікація, національність тощо. День української вишиванки – свято, яке українці зустрічають щороку. На честь нього не передбачені вихідні, але ця подія – урочистий день для кожної людини у нашій країні.

Вітаємо переможців обласного конкурсу виразного читання «Всесвіт, гори і я»

.

poet-hory-ia-1

Кафедра педагогіки та психології Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти спільно з Закарпатською організацією Національної спілки письменників України організувала та провела Обласний конкурс виразного читання «Всесвіт, гори і я», присвячений 80-річчю від дня народження лауреата Шевченківської премії поета, журналіста, перекладача і громадського діяча – Петра Скунця. У конкурсі, який проводився онлайн і тривав з 18 квітня до 15 травня цього року, узяли участь десятки учнів та студентів закладів середньої та вищої освіти нашого краю.

Семінар з питань розбудови внутрішньої системи забезпечення якості освіти у закладах дошкільної освіти

.

jakist-osvity-1

17 травня 2022 року Управління Державної служби якості освіти у Закарпатській області спільно із Закарпатським інститутом післядипломної педагогічної освіти провели для директорів, вихователів закладів дошкільної освіти області практичний семінар з питань розбудови внутрішньої системи забезпечення якості освіти у закладах дошкільної освіти. Учасники мали змогу отримати практичні рекомендації щодо організації роботи з визначення політики забезпечення якості освітньої діяльності та формування внутрішньої системи забезпечення якості освіти в дошкільних закладах.

Відбувся обласний вебінар математики „Особливості підготовки до НМТ: математика”

.

matematyka18-05

17 травня 2022 року проведено обласний вебінар математики „Особливості підготовки до НМТ: математика". В умовах дистанційного навчання та військового стану дуже важливим є робота вчителів математики з підготовки випускників шкіл до складання національного мультитесту.

Відкрите тренування з техніки пішохідного туризму і спортивного орієнтування зібрало вихованців центру туризму, діток з числа внутрішньо переміщених осіб та всіх бажаючих

.

tren1

16 травня 2022 року Закарпатський центр туризму, краєзнавства, екскурсій і спорту учнівської молоді організував і провів відкрите тренування з техніки пішохідного туризму та спортивного орієнтування. Мета – розвиток пішохідного туризму та спортивного орієнтування і популяризація їх на Закарпатті, широке залучення дітей, молоді і населення до занять фізичною культурою та спортом, у тому числі дітей-переселенців, національно-патріотичне виховання молоді та її підготовки до захисту рідної України, підвищення рівня спортивної майстерності гуртківців.

НМТ відбудеться у Києві та у 20 областях України

.

punkty

Міністерство освіти і науки затвердило перелік населених пунктів України, у яких буде сформовано попередню мережу тимчасових екзаменаційних центрів для проведення національного мультипредметного тесту. Відповідний наказ МОН від 16 травня 2022 року №445 підписав Міністр Сергій Шкарлет.
Перелік населених пунктів, у яких безпекова ситуація дозволяє провести НМТ, визначено обласними військовими адміністраціями на запит МОН.

«Хто нікчемну душу має, то така ж у нього мова…»

.

dusa-mova

«Ми повинні бути свідомі того, що мовна проблема для нас актуальна і на початку ХХІ століття, і якщо ми не схаменемося, то матимемо дуже невтішну перспективу» – писала Ліна Костенко. Писала попереджаючи: «Нації вмирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирає мову». Ми не схаменулися. І ця невтішна перспектива настала. І годі казати, що все – як грім на голову, що ніхто не сподівався...