Дорога в школу повинна бути безпечна

Початок навчального року збирає до класів своїх учнів, які ніяк ще не можуть зосередитись на власній безпеці і перебудуватися з періоду безтурботного відпочинку на щільний навчальний графік. Перехід проїжджої частини потребує від школярів максимальної концентрації уваги як по дорозі до школи, так і під час прогулянки.

Батьки повинні щодня наставляти своє чадо дотримуватися власної безпеки, особливо як учасник дорожнього руху, і, обов’язково, подавати власний правильний приклад дотримання Правил дорожнього руху.
Учнів початкових  класів потрібно супроводжувати до навчального закладу і назад додому, обравши безпечний маршрут, щоб дитина його вивчила. Також необхідно ознайомити малечу із правилами поведінки на вулиці і в транспорті.
У забезпеченні безпеки дітей неабияку позитивну роль може й відіграти пасивний пішохід, який став раптовим свідком пустощів дітей біля проїжджої частини дороги –  повинен зупинити маленьких порушників. А якщо дитина вагається і не знає, як перейти переповнену транспортом вулицю? Допоможіть їй! Адже чужих дітей не буває!
Щоб зменшити травмування дітей  на дорогах, необхідно:
при переході вулиці – подивися ліворуч, у бік транспортних засобів, що наближаються, дійшовши до середини дороги зупинися, подивися праворуч і якщо шлях вільний, закінчи перехід;
якщо ти не встиг перейти вулицю, то зупинися  на острівці безпеки, у разі його відсутності – на лінії, що розділяє транспортні потоки;
на вулицях і дорогах, де рух регулюється, слід уважно стежити за сигналами пішохідного світлофора чи регулювальника;
якщо рух не регулюється, перетинай проїзну частину дуже обережно, переконавшись, що поблизу немає рухомого транспортного засобу;
для переходу заміської дороги, де немає пішохідного переходу, вибирай ділянку з добрим обзором в обох напрямках;
не переходь дорогу біля крутого повороту або де вона йде круто вгору чи вниз. 
Перехід дороги – це серйозний етап у дорожньому русі. Він вимагає від пішоходів відповідної підготовки. Перед переходом вулиці або дороги необхідно зосередитись і згадати правила переходу проїжджої частини.