Басейн – прихована небезпека

Басейн - хороша можливість у непогожий день отримати заряд бадьорості й уявити собі, ніби ми побували на літньому пляжі. Плавання ще й корисно для здоров'я. Але кожен, напевно, чув про те, що в басейні можна підхопити інфекцію. І що, повністю позбавляти себе задоволення поплавати? А якщо відмовитися від відвідування басейну ви не в змозі, то, як убезпечити себе від загрози зараження?

У басейн допускають тільки за наявності висновку про стан здоров'я. Але жодних гарантій ці довідки не дають. Ви можете вважати себе здоровим і не звертати уваги на симптоми інфекційного захворювання, що поселилося у вашому організмі. Воду в басейні регулярно спускають і хлорують, його миють. Але, якщо це громадське водоймище, туди регулярно приходять різні люди. І, оскільки купаємося ми без верхнього одягу, усіляким інфекціям, на перший погляд, легко дістатися до нашого тіла.
За яких причин можна підхопити хворобу:
1. Якщо басейн не відповідає санітарним нормам.
2. Якщо на тілі є рани.
3. Якщо імунітет ослаблений.
Бактерії і грибкові захворювання легко потрапляють до організму, якщо він ослаблений. Мікроби підстерігають скрізь: у воді, на бортах, на взутті й підлозі.
Чим можна заразитися в басейні:
грибкова інфекція;
інші інфекції, що викликають появу бородавок, вузликів на шкірі;
лишай;
лямбліоз;
гепатит А;
бактеріальна дизентерія.
Слід зазначити, що гонореєю та іншими венеричними захворюваннями, які передаються статевим шляхом, у басейні заразитися не можна.
Як не заразитися в басейні:
1. Не відвідуйте басейн, якщо ви хворі хоч би на легку застуду. Ваш імунітет ослаблений, і до вас може легко пристати будь-яка хвороба.
2. Не слід користуватися чужими речами, наприклад, рушниками або капцями. Нікому не давайте і власних речей. Саме таким шляхом найчастіше передається інфекція.
3. Для захисту від грибка треба до і після відвідування басейну обробляти стопи ніг протигрибковою маззю.
4. Знаходячись в басейні, прагніть по можливості уникати зіткнень з іншими купальщиками, особливо з незнайомими.  Відвідуйте басейн у денний час, коли там менше народу.
5. Відповідально підходьте до вибору басейну. У нього повинна бути хороша репутація.
6. Ходіть по території басейну в своїх капцях, вони повинні бути не занадто відкриті. Краще не ходи босоніж.
7. Не ковтайте воду при купанні. Це призводить до зараження лямбліозом, дизентерію, гепатитом А.
8. Мийтеся перед купанням і після нього. Використовуйте антибактеріальний та протигрибковий миючий засіб. Після купання у басейні треба ретельно помитися.

А.С. Треніна,
методист обласного методичного кабінету НМЦ ЦЗ та БЖД Закарпатської області