Дитина і вікно

Ставлення до довкілля у дітей набувається з досвідом, отриманим у ранньому дитинстві. Тому головним завданням батьків є облаштування будинку, а особливо дитячої кімнати, з урахуванням потреб дитини. І безпека дітей відіграє ключову роль. Часто малюки в пошуках пригод виявляють винахідливість, яку батькам важко передбачити, а самі не можуть зрозуміти ризикованості витівок.
Це просто неймовірно, скільки нещасних випадків стається через неуважність дорослих, які залишають дітей наодинці з відкритим вікном! Малюки так і норовлять залізти на підвіконня.

Щоб уникнути такої спокуси, заставте підвіконня кімнатними квітами, сувенірами і книгами і поясніть дитині, що чіпати тут нічого не можна.
Простежте, щоб у кімнаті не було маленьких легких стільчиків та інші предмети меблів, які малюк зможе підтягти до вікна.
Ніколи не навалюйся та не сідайте на підвіконня! Діти завжди копіюють дії дорослих. Дивіться у вікно тільки на відстані, і постійно повторюйте дитині, що тільки так і потрібно робити.
Не залишайте малюка одного в кімнаті. Це дуже важливо, адже навіть за пару хвилин тямущий малюк встигне накоїти небезпечних справ.
З раннього віку пояснюйте дитині, що залізати на підвіконня дуже небезпечно. Говорячи слово «не можна», потрібно пояснювати, чому не можна.
Як зробити безпечним для малюка звичайне металопластикове вікно?
Недоліків у пластикових вікон не менше, ніж переваг.
По-перше, навіть дворічні діти зуміють відкрити стулку без особливої натуги.
По-друге, якщо у звичайному вікні можна використовувати для провітрювання порівняно безпечну кватирку, то в пластикових вікнах відкритою залишається ціла стулка, широка і висока.
По-третє, багатьох чомусь заспокоює москітна сітка, але вона не здатна утримати вагу малюка! Часто діти випадають з вікна саме з сіткою, понадіявшись на її уявну міцність.

Найнебезпечніший вік
Починати турбуватися потрібно приблизно з року, а то і раніше.Вікна завжди привертають увагу дітей: у них цікаво виглядати, а щоб краще бачити, можна навалитися на скло або залізти на підвіконня.
Дитина трохи старша – в півтора або два роки – вже досить кмітлива, щоб підтягти до вікна стілець або табуретку і залізти наверх з її допомогою. Далі – все просто: повернув ручку, і до трагедії залишився один крок.

Як захистити дитину від падіння з вікна?
Замислюватися про методи запобігання біди краще заздалегідь, ще на стадії замовлення пластикових вікон:
- найбільш ефективним засобом захисту від несанкціонованого відкриття фрамуг, у тому числі дітьми, є монтаж дитячих замків різних конструкцій;
- прекрасне рішення для вікон як з поворотною, так і поворотно-відкидною стулкою є ручки з ключем або кнопкою (абсолютно ідентичні за своїм функціоналом);
- найбільш лаконічним і простим способом уберегти наших дітей від загроз відкритого вікна – зняття віконної ручки;
- ще одним різновидом є блокування відкриття вікна. Цей вид захисних віконних пристроїв зарекомендував себе як надійний і простий механізм, що повністю відповідає своєму призначенню. Ця універсальна, що блокує відривання, конструкція може встановлюватися як на квартирні вікна, так і на двері.

Захисні решітки на вікна
При експлуатації віконних систем найбільш безпечний варіант захисту від дітей.
Спеціальна плівка на вікна. Процес фізичного знищення віконного склопакета в домашніх умовах малоймовірний. Проте така можливість існує. Захист склопакета від такого впливу буде ще одним варіантом безпечного використання вікна дитиною.
Якщо віконна система виконана без застосування броньованих склопакетів, то поправити ситуацію можна за допомогою міцної плівки різної товщини.
І на закінчення: пам’ятайте, що ніякі замки і пристосування не замінять уважного батьківського погляду.

А.С.Треніна,
методист обласного методичного кабінету
НМЦ ЦЗ та БЖД Закарпатської області