Безпека дітей – це пріоритет сьогодення

IMG-37d2bfbb72a7380beace8e37ba3e546a-VНа проблему безпеки дітей не може бути іншого погляду, як на проблему гостру, важливу, що вимагає чітких, скоординованих дій освітян, батьків, працівників різних служб і відомств. На жаль, щорічна статистика показує зростання числа подій, в яких страждають діти. Це пожежі в житлових будинках, аварії на дорогах, пригоди з дітьми вдома, на вулиці, в освітніх установах. Саме тому, основним пріоритетом у роботі закладу дошкільної освіти є охорона життя та здоров’я дітей, організація їхньої безпечної життєдіяльності та навчання її основам.
Але, як показує практика, абсолютної безпеки не буває, тому необхідно постійно навчатися і дорослим і дітям.
Так,12 травня, на базі Дубрівського закладу дошкільної освіти (директор – Шпонтак С.А.), методистами обласного методичного кабінету (БЖД населення) навчально-методичного центру ЦЗ та БЖД Закарпатської області Груник Н.В. та Ільницькою І.М. проводився показовий день Тижня безпеки дитини.
У ході зустрічі вони акцентували увагу на основних організаційно-розпорядчих, плануючих документах з підготовки і проведення Тижня безпеки дитини та об’єктового тренування, а також наголосили на тому, наскільки є важливим дотримання елементарних правил безпечної поведінки у повсякденному житті та до яких наслідків призводить нехтування ними. Зокрема, розповіли про надзвичайні ситуації різного характеру, які можуть виникнути на території нашої області, їх наслідки, а також про правила поведінки та першочергові дії при виявленні підозрілих і вибухонебезпечних предметів, щоб не наражати на небезпеку ні себе, ні оточуючих та багато іншого цікавого.
Програма Дня була цікавою й насиченою. Для дошкільнят проведено різнопланові заходи, зокрема, бесіди, тематичні розваги, сюжетно-рольові та дидактичні ігри, тренінги та моделювання різноманітних життєвих ситуацій, навичок поведінки в довкіллі тощо, спрямованих на формування у дітей ціннісного ставлення до власного здоров’я і життя та поліпшення якості навчально-виховної роботи з питань особистої безпеки та захисту життя.
Колектив закладу висловив вдячність за навчально-методичні матеріали, розроблені фахівцями обласного методичного кабінету та отримані в електронному вигляді, що дозволять здійснювати роботу з напрямку безпеки життєдіяльності та цивільного захисту в дошкільному закладі ефективно та дієво.
І наостанок хочеться додати, що всі дорослі, які несуть відповідальність за життя і здоров’я дітей, повинні пам’ятати, що тема безпеки життя дитини невичерпна, вона необмежена Тижнем чи однією розмовою, а повинна звучати постійно. Адже ті зерна знань, умінь, навичок, які закладаються підростаючому поколінню зараз, обов’язково знадобляться в майбутньому. Сьогодні це бесіди, але, можливо, завтра отримані знання допоможуть їм у реальній надзвичайній ситуації.
Ільницька І.М., Груник Н.В.,
методисти обласного методичного кабінету (БЖД населення)
навчально-методичного центру ЦЗ та БЖД Закарпатської області