Відпочинок на природі: найголовніші правила безпеки!

Прийшов час пікніків і відпочинку на природі. Але не варто забувати про дотримання головного – безпеки.
Ліс і пікнік
Розводьте багаття в спеціально відведених для цього місцях. А якщо раптом такого немає, то розкопайте яму самостійно і всередині неї розводьте вогонь. Це зробить менш вірогідною можливість поширення вогню за межі.
Не використовуйте спеціальні горючі речовини (бензин та інші спеціальні). Це небезпечно для вас самих. Ніколи не залишайте дітей без нагляду. Вони можуть загубитися в лісі, втекти до сусідньої водойми, впасти, поранитися або вдаритися, а найгірше – полізти в багаття або до мангала. Випадків, коли дитина отримує опіки на пікніку через неуважність батьків, величезна кількість.
Потрібно пояснити дітям для їхньої власної безпеки, що не можна кидати в багаття сторонні предмети. Особливо це стосується балончиків з аерозолями. Вони мають властивість вибухати при нагріванні.
Не залишайте вогонь без нагляду: ви не помітите, як подує вітер і вогонь вийде за межі багаття.
Коли йдете з місця відпочинку, кілька разів перевірте чи повністю загасили вогнище. Краще це робити за допомогою води або піску.
Одяг: важливим є і правильний одяг, оскільки в лісі багато комах та інших дрібних тварин. Вибирайте зручний, практичний, закритий одяг. Ліс – це не показ мод. Взуття краще одягати на товстій підошві.
Відпочинок на водоймі
Багато веселощів не обходиться без алкоголю. Але вода може бути підступною: не рекомендується плавати в стані алкогольного сп'яніння. Вас може схопити судома, а під впливом алкоголю цього можна навіть не помітити. Будьте пильні.
Невідомі водойми краще обходити стороною, особливо якщо вони брудні. Ви не знаєте, які інфекції та інші загрози можуть бути в такій воді.
Слідкуйте за дітьми. Не пускайте їх самих у воду, будьте завжди з ними.
Бережіть природу
Де б ви не були, не залишайте після себе сміття. З кожним роком рівень забруднень тільки зростає. Це так звана „трагедія загального пасовища”, коли ми самі собі ж погіршуємо життя і зовсім не думаємо про наступні покоління.
Дотримуйтесь правил безпечного відпочинку і відпочивайте на здоров’я!
Інна Ільницька,
методист обласного методичного кабінету (БЖД населення)