Безпека дитини на відпочинку

У сезон відпусток багато батьків разом з дітьми їдуть відпочивати до моря, вибираються на природу до найближчої водойми. Відразу відзначимо той факт, що якщо ви прийшли на пляж з дітьми, то повноцінно розслабитися у вас не вийде. Окрім відповідальності за своє здоров’я, ви також відповідаєте й за життя дитини. До правил дитячої безпеки відносяться всі ті, які можна застосувати й для дорослих: не можна запливати за буйки, пірнати й стрибати на мілководді, грати в „топлячи” ігри, купатися в шторм і так далі. Варто пам'ятати, що основними умовами безпеки є правильний вибір і обладнання місць для купання; навчання дорослих та дітей плаванню, суворе дотримання правил поведінки під час купання і катання на плавзасобах, постійний контроль за дітьми у воді з боку дорослих.
Інструкція батькам
1. Малюки, які влітку потрапляють разом з батьками до моря, найбільше ризикують постраждати від жаркого південного сонця. Тому постарайтеся дитину оберігати від прямих сонячних променів. На пляжі влаштовуйтеся під парасолькою, тентом, у тіні дерев. Наряджайте малюка в світлий одяг, що закриває ручки і ніжки, на голову обов'язково одягайте панамку. Якщо тіні недостатньо, неодмінно використовуйте сонцезахисний крем для дітей з високим ступенем захисту від шкідливого ультрафіолету.
2. Дітям, які старші, також необхідно більше перебувати в тіні. Не приходьте з родиною на пляж, не гуляйте на вулиці під час найбільшої активності сонця – з 10 до 16 годин. Використовуйте для дитини крем із захисним фактором не менше 20, а для дітей зі світлою шкірою – від 30 до 50. Пам'ятайте, що його потрібно знову наносити на шкіру кожні дві години, а також після купання. Придбайте для дитини кепку або панаму з широким козирком або полями.
3. Частіше пропонуйте дитині пити (приблизно по 100-200 мл води кожні 20-30 хвилин). Під час активних ігор через кожні 15 хвилин робіть перерви, щоб дитина могла відпочити в тіні. По можливості відразу міняйте вологий одяг спітнілої дитини на сухий.
4. Найулюбленіше і небезпечне заняття для дітей на відпочинку – плавання. Не варто перекладати свою відповідальність на те, що ваша дитина відмінно плаває і вже досить самостійна. Дитина повинна заходити у воду тільки з вами або під вашим безпосереднім наглядом. Ніяких самостійних запливів на відкритому водоймищі. Діткам, які не вміють плавати, обов'язково вдягайте нарукавники, надувні круги і т.п.
5. Поясніть дитині, чому небезпечно пірнати в незнайомому місці. Перевірте відсутність на дні водоймища корчів, валунів, сміття та інших сторонніх предметів. Використовуйте рятувальні жилети, катаючись на човні, катері або катамарані. Намагайтеся вибирати для відпочинку з сім'єю пляжі, обладнані спеціальними рятувальними станціями із спеціальними засобами (баграми, рятувальними кругами і т.п.).
6. Пам'ятайте, що навіть якщо ваша дитина вміє плавати, це не гарантує йому на воді повну безпеку.
7. Навчіться прийомам проведення непрямого масажу серця і штучного дихання.
Головна помилка багатьох людей полягає в тому, що вони вважають, ніби біда може статися з ким завгодно, тільки не з ними. Така безпечність та незнання основних правил безпеки на воді найчастіше  й призводять до трагічних наслідків. Будьте пильними, уважними та вкрай обережними на воді!
Альона Петрунь,
методист кабінету навчального НМЦ ЦЗ
та БЖД Закарпатської області