Комп’ютерні технології як умова формування позитивного іміджу сучасної бібліотеки

.

За останні роки в усі сфери людської діяльності стрімко увірвалися новітні технології. Навіть у таку традиційно консервативну галузь, якою є бібліотечна справа.
Оновлення інформаційного простору призвело до відповідних змін у суспільному світогляді, що ставить нові завдання перед бібліотеками. Саме їх реалізації і був присвячений обласний науково-методичний семінар керівників методичних об’єднань шкільних бібліотекарів та методистів з бібліотечних фондів міст і районів, який відбувся 31 жовтня на базі Концівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Ужгородської районної ради (директор – Н.В.Лужецька).

У роботі семінару взяли участь Іван Іванович Берец, заступник голови Ужгородської райдержадміністрації, Мар’яна Іванівна Михайлишина, начальник відділу освіти Ужгородської райдержадміністрації, Еріка Дезидерівна Янович, завідувач Ужгордського райметодкабінету Ужгородської райдержадміністрації.
Про нові можливості технологій Веб 2.0 в шкільній бібліотеці присутні довідалися з доповіді завідувача кафедри природничо-математичної освіти та інформаційних технологій Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти, кандидата фізико-математичних наук, заслуженого вчителя України Віктора Михайловича Ороса. Жваву зацікавленість викликав матеріал, присвячений фаховим блогам, яких у бібліотечної спільноти уже є немало.
Із власним досвідом зі створення та ведення блога поділилася бібліотекар Сторожницької ЗОШ І-ІІІ ступенів Олена Василівна Ганич.
В унісон з тематикою семінару звучав урок «Сучасне комп’ютерне забезпечення у бібліотечній справі», присвячений використанню в роботі автоматизованої бібліотечно-інформаційної програми «ІРБІС», проведений бібліотекарем Концівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Світланою Юріївною Костик. Учні десятого класу продемонстрували своє вміння здійснювати пошук джерел в електронному каталозі, а також знаходити інформацію в електронних базах даних інших бібліотек.
Про можливості використання ІКТ в організації краєзнавчої роботи розповіла бібліотекар Великолазівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Світлана Михайлівна Малош.
Про застосування мережі Інтернет у методичній роботі присутні довідалися із виступу методиста ЗІППО Катерини Юріївни Турок. Важливою була інформація про нові надбання бібліотекарів країни, спрямовані на задоволення потреб користувачів, яку методистам належить донести до шкільних бібліотекарів.
Учасники семінару визнали, що застосування комп’ютерних технологій – найнеобхідніша передумова формування не тільки іміджу сучасної бібліотеки, але й готовності її користувача, учня школи сьогодні, а в майбутньому – фахівця, стати конкурентоспроможним на ринку праці європейської держави – України.