Навчання практичних психологів і соціальних педагогів

IMG 0994

Нещодавно в Закарпатському інституті післядипломної педагогічної освіти відділом соціально-гуманітарної роботи та психологічного забезпечення Управління ДСНС України у Закарпатській області проведено навчання практичних психологів і соціальних педагогів закладів освіти Закарпатської області щодо надання першої психологічної допомоги постраждалим відповідно до міжнародних стандартів.

Багато подій, що носили „масово травматичний характер”, випало на історію України за останнє століття: голодомор, війна, репресії, Чорнобиль, Майдан, збройні конфлікти, переміщення населення.
Такі події тою чи іншою мірою впливають на кожного, проте спектр можливих реакцій та емоцій вельми широкий. Багато хто відчуває себе враженим, вибитим з колії або не розуміє, що відбувається. Люди відчувають страх або тривогу, можуть впасти в заціпеніння або апатію. Деякі проявляють слабкі реакції, інші – більш важкі. Проте можливості пристосування (психологічні, фізіологічні, соціальні) до таких умов рано чи пізно вичерпуються, що сприяє зростанню посттравматичних стресових розладів.
На те, як реагує людина, впливає безліч факторів, у тому числі: характер і тяжкість пережитої події; перенесені травматичні події в минулому; наявність сторонньої підтримки в житті; фізичне здоров'я; наявність у людини або в її родині розладів психічного здоров’я (у тому числі в минулому); культурні корені і традиції; вік.
У кожного є свої сили і можливості, які допомагають впоратися з життєвими проблемами. Разом із цим, як показує досвід, люди, які вважають, що їм надали хорошу соціальну підтримку, після кризи краще справляються з труднощами, ніж ті, хто вважає, що їм допомогли недостатньо. Тому таким важливим є надання коректної першої допомоги у надзвичайних ситуаціях.