Завершуються 16 днів активізму проти ґендерно зумовленого насильства

.

1610 грудня в Україні завершуються 16 днів активізму проти ґендерно зумовленого насильства. Проблема насильства є глобальною проблемою людства і вирішувати її треба комплексно, об’єднавши зусилля та враховуючи особистий внесок кожного та кожної. Культура рівності та культура недискримінації, поваги та толерантності, прийняття та ненасильницької моделі взаємодії повинна існувати та поширюватися на усіх рівнях, починаючи, в першу чергу, з сімʼї: від родини до держави, від дитини до літніх людей.

 

У рамках щорічної Всеукраїнської акції працівниками Центру практичної психології і соціальної роботи проведено онлайн-заходи зі слухачами курсів підвищення кваліфікації практичних психологів і соціальних педагогів:

  • вебінар „Мистецтво міжособистісної взаємодії: формування ненасильницької моделі поведінки у дитячо-батьківських стосунках” (25.11.2020 р.);
  • конференція з обміну досвідом „Запобігання та протидія насильству і жорстокому поводженню з дітьми” (26.11.2020 р.);
  • вебінар „Формування нетерпимого ставлення до насильства” (08.12.2020 р.);
  • конференція з обміну досвідом „Профілактика та протидія цькуванню у шкільному середовищі” (10.12.2020 р.).

Під час проведення онлайн-заходівпрозвучали нові ідеї щодо організації та проведення у закладах освіти області інформаційних кампаній щодо підвищення обізнаності усіх учасників освітнього процесу з питань попередження насильства в сімʼї та жорсткого поводження з дітьми. Метою таких заходів є формування у дітей та дорослих небайдужого ставлення до жорстокості і насильства, розуміння масштабності цієї проблеми, причин, ознак і способів запобігання домашньому насильству та насильству за ознакою статі, а також захист прав та інтересів, збереження життя і здоров’я дітей.