Обговорення програми «Угорська мова» та «Література» (угорська та світова) для 5-9 класів


У квітні 2012 року в Закарпатському інституту післядипломної педагогічної освіти у м. Ужгород відбулася презентація змісту проекту навчальної програми «Угорська мова» та інтегрованого курсу «Література» (угорська та світова) для 5-9 класів загальноосвітніх навчальних закладів з угорською мовою навчання. Програми розроблені відповідно до Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 р. № 1392.
В обговорені проекту програми взяли участь науковці, викладачі, методисти обласного інституту післядипломної педагогічної освіти та районних відділів освіти й вчителі-практики.
Голова робочої групи, методист Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти, Браун Є.Л. презентувала нову програму із зазначеного предмету. Проект програму ґрунтується на змістових лініях освітньої галузі «Мови і літератури», закладені у Державному стандарті базової та повної загальної середньої освіти.
Під час обговорення програму «Угорська мова» та інтегрованого курсу «Література» (угорська та світова) для учнів 5-9 класів загальноосвітніх навчальних закладів з угорською мовою навчання також виступили члени авторської групи: Зейкань Х.І. – доцент Ужгородського національного університету, Бардош Н.С. – методист відділу освіти Берегівської райдержадміністрації та Пердук І.Е. – вчитель-методист Великогеєвецької ЗОШ І-ІІІ ступенів Ужгородського району. Під час презентацію учасники обговорення надали пропозиції щодо змісту проекту програм.
Загалом презентований проект навчального програму отримав схвальні відгуки.