Історія однієї світлини. До 75-річчя ЗІППО

зображення viber 2021-11-11 10-25-57-378Здається, що тут такого – звичайний листопадовий день на перевалі. Багато подібних фото сьогодні в сімейних альбомах - з туристичних поїздок, з екзотичних місцин. Однак тут ідеться зовсім не про туризм. На світлині, зробленій на початку 2000-х, методисти районних, міських методкабінетів Закарпаття, які опікуються викладанням української мови та літератури. А з ними й завідувачка методичного кабінету ЗІППО Тетяна Дмитрівна Гнаткович.
І екскурсія ця – зовсім не екскурсія.
На світлині зафіксовано мить, коли робоча група, їдучи в одну з гірських шкіл на Великоберезнянщині з метою вивчення досвіду, не змогла утриматися від спокуси зробити світлину – надто вже гарною була природа того дня! Прадавня Лемковина, десь там у синіх горах сходяться кордони України, Словаччини, Польщі.
Вивчення перспективного педагогічного досвіду, ознайомлення з інновацями, виявлення обдарованої молоді, педагогів-майстрів - один зі специфічних напрямів діяльності закладів післядипломної педагогічної освіти, подеколи, на жаль, не поцінований як слід. За часи своєї діяльності Закарпатський ІППО був організатором десятків методичних семінарів з різних предметів на виїзді в школах, де на практиці вивчались інновації, де методисти та науковці здійснювали науково-методичний супровід виховного процесу, викладання дисциплін на місцях. Так визрівало і культивувалось добірне зерно фахової майстерності.
Десятки таких семінарів щорічно. За 75 років діяльності ЗІППО назбиралося тисячі подібних заходів! І за кожним із них кропітка праця, свято педагогічних «жнив», неповторні миті спілкування. Навіть захоплення красою рідного краю, як на цій світлині.