Співпраця зі Словацькими науковими закладами

V

8 грудня представники Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти на запрошення державного університету Матея Бела та центру підвищення кваліфікації педагогів із міста Банська Бистриця (Словаччина) зустрілися з керівниками та науково-педагогічними працівниками зазначених закладів. Вітаючи колег, проректор університету Катеріна Хованцова, доктор PhD, зауважила, що їхній освітній заклад відносно молодий, заснований 1978 року, але на сьогоднішній день є одним з найкращих вищих навчальних закладів не лише в Словацькій Республіці, а й в східно-європейській частині Євросоюзу. Доктор PhD Зюзана Другова, науково-педагогічні працівники кафедр андрагогіки та педагогіки представили основні теми досліджень з андрагогіки та післядипломної педагогічної освіти, які проводяться університетом.

Директор Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти Тетяна Палько ознайомила колег із основними напрямками розвитку системи післядипломної педагогічної освіти Закарпаття в контексті європейського виміру, стисло і коротко охарактеризувала концептуальні аспекти діяльності інституту, завдання та перспективи роботи, розповіла про основні напрями роботи кафедр та кабінетів, активізацію участі у міжнародних, всеукраїнських проектах із інноваційної тематики та міжнародної науково-дослідної і науково-методичної співпраці з освітніми закладами європейських країн. Зокрема, під час зустрічі обговорювалися можливості проходження стажування науково-педагогічних працівників вищезгаданого вишу в Україні та, відповідно, працівників Закарпатського ІППО в Словаччині, проведення спільних конференцій, семінарів із проблем післядипломної педагогічної освіти та освіти дорослих, викладання курсу «Українська мова» для студентів університету Матея Бела, особливості забезпечення освітніх потреб національних меншин Закарпаття, зокрема, словацької меншини.
У роботі заходу взяли участь заступник директора ЗІППО з науково-дослідної роботи та міжнародної діяльності Михайло Басараб та завідувач кабінету методики дошкільної, початкової та інклюзивної освіти ЗІППО Наталія Гордуз.
Із метою налагодження тісної співпраці між освітніми установами двох сусідніх країн у 2016 році розроблятиметься  пакет документів.

mat