Зустріч із людиною, яка любить Україну понад усе

zustrich1

Третього лютого до Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти для участі у роботі Міжнародного круглого столу „Духовне самовизначення та самозбереження людини в часи випробувань” завітали словацький українець Левко Довгович, людина своєрідного, непересічного таланту та унікального життєвого шляху разом із дружиною Оленою, яка є вірною супутницею та помічницею в роботі.

Директор Закарпатського ІППО Тетяна Палько розповіла про творчі здобутки науково-педагогічних працівників закладу. Тетяна Василівна окреслила шляхи розвитку освітньої установи в системі післядипломної педагогічної освіти в Україні та її шлях до євроінтеграції, наголосила на тісній співпраці з українською діаспорою Словаччини.
Левко Довгович розповів про книгу спогадів «Хроніка життя політичного в’язня №2А 424», яка вийшла 2013 року у Пряшеві українською та словацькою мовами та стала знаковою подією у житті знаного словацького українця. Цю книгу охрестили найвизначнішим твором української мемуарної літератури Словаччини. У виданні розповідається про родовід, дитинство автора в роки війни, жахливі умови перебування у в'язницях і таборах Радянського Союзу. Усі матеріали, спогади доповнено документами та світлинами.

zustrich