Семінар «Інформаційні технології у навчанні» міжнародного українсько-словацького проекту

slov 1

4 – 10 грудня в м. Братислава (Словаччина) проведено п’ятий (заключний) науково-практичний семінар «Інформаційні технології у навчанні» міжнародного українсько-словацького проекту «Інноваційні методи в освіті для підтримки партнерства – InovEduc». Учасниками семінару були вчителі Закарпатської області та Східної Словаччини, працівники Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти, Кошицького та Пряшівського педагогічних методичних центрів (Словаччина). Проект реалізується Закарпатським інститутом післядипломної педагогічної освіти спільно з Пан-європейським університетом (Paneurópska vysoká škola, м. Братислава, Словацька Республіка) та Центром європейської політики (СЕР) у рамках програми «SK08 Транскордонне співробітництво», яка фінансується Норвезьким фінансовим механізмом та урядом Словацької Республіки.

На базі Пан-європейського університету учасникам семінару презентовано підготовлені названим навчальним закладом, а також Ужгородським національним університетом 3D моделі пам’яток історії Закарпаття і Східної Словаччини; проведено дискусію щодо можливості використання вчителями обох країн підготовлених матеріалів у навчально-виховному процесі. З учасниками проекту проведено спеціальні практичні заняття-навчання з підготовки 3D моделей.
Під час роботи семінару звернено увагу на питання транскордонної співпраці Словаччина –Австрія. Учасники проекту здійснили піший перехід до Австрії через міст Свободи; відвідали школу в м. Мархег; взяли участь у зустрічі в мерії м. Гайнбург з мером та відповідальними працівниками мерії, під час якої обговорювалися питання транскордонного співробітництва, а також проблемні питання вивчення державної (німецької мови) у навчальних закладах Австрії дітьми зі словацьких сімей.
Під час відвідання Церковної основної школи «Нарнія» (Братислава) педагоги мали можливість ознайомитися з інноваційними методами навчання у середовищі Об’єднання шкіл Клайва Стейплза Льюїса.
Учасники семінару працювали над запропонованим завданням щодо створення робочого проекту «Кордон», метою якого було з’ясувати, чи отримали вчителі протягом реалізації проекту необхідні навики використання інноваційних методів навчання під час вивчення окремих тем; оцінюванням усього перебігу проекту «InovEduc»; підготовкою наступних завдань проекту «InovEduc» та пропозицій про можливості продовження проекту.
У культурній програмі заходу освітянам організовано екскурсії у м. Братислава, м. Дєвінська Нова Вес (Словаччина), м. Гайнбург (Австрія).

slov 2

slov 3

slov 4