Міжнародний українсько-словацький проект „Інноваційні методи в освіті для підтримки партнерства – InovEduc”

educ 5

Відповідно до угоди між Закарпатським інститутом післядипломної педагогічної освіти та Пан'європейським університетом (Paneurópska vysoká škola, м. Братислава, Словацька Республіка) щодо реалізації міжнародного українсько-словацького проекту „Інноваційні методи в освіті для підтримки партнерства – InovEduc” 1 – 2 лютого 2017 року відбувся семінар з питань апробації розроблених методичних матеріалів учасниками проекту.

Семінар проведено на базі лінгвістичної гімназії ім. Т.Г. Шевченка Ужгородської міської ради Закарпатської області та Євангелійської гімназії м. Пряшева (Словаччина), які є партнерами проекту. Організаторами семінару були ЗІППО та громадська організація Центр європейської політики (СЕР, Словаччина).
У рамках семінару вчителі названих навчальних закладів Віктор Орос, завідувач кафедри природничо-математичної освіти та інформаційних технологій ЗІППО, Євгенія Ганус (лінгвістична гімназія ім. Т.Г. Шевченка), Луція Беньова, Зузанна Кмецікова (Пряшівська лінгвістична гімназія, Словаччина) провели уроки інформатики, громадянської освіти, позакласні заходи з краєзнавства та християнської етики з використанням нетрадиційних форм і методів навчання, розроблених учасниками проекту протягом п’яти попередніх семінарів, та презентували креативні розробки домашнього завдання. Під час навчальних занять педагогічними працівниками обох гімназій використовувалися 3D моделі пам’яток історії Закарпаття і Східної Словаччини, які виготовлені працівниками Пан'європейського університету та ДВНЗ „Ужгородський національний університет”.
Упродовж роботи семінару вчителі обговорили можливості використання у навчально-виховному процесі матеріалів, підготовлених учасниками проекту InovEduс, висловили пропозиції щодо їх удосконалення. Також проведено співбесіду з учнями згаданих гімназій та їх анкетування з цих питань.
Зауваження і пропозиції, висловлені вчителями та учнями, враховуватимуться організаторами проекту на завершальному етапі роботи з підготовки та видання відповідних робочих методичних зошитів для педагогічних працівників сусідніх регіонів.