Іноземна мова у центрі уваги

У Закарпатському інституті післядипломної педагогічної освіти відбулася зустріч професорсько-викладацького складу  інституту, директорів загальноосвітніх шкіл області із експертами у галузі освіти із Швейцарії, які займаються  питаннями вивчення іноземних мов на Україні. Делегацію очолюють Мюллер Рольф (професор Університету Цюріха) та його дружина Мюллер Урсула (вчитель іноземних мов: англійська, німецька, французька).


Як розповів представник Швейцарського корпусу експертів у Закарпатській та Івано-Франківській області Богдан Пранничук, ця організація створена  1959 року для розвитку співпраці і взаємодії на міжнародному рівні, а віднедавна програма експертної допомоги Корпусу «Швейцарський контакт» працює і на Закарпатті.
Швейцарський корпус експертів надає консультації у сфері освіти, туризму, легкої промисловості, деревообробки, торгівлі і виробництва, сільського господарства, багатьох інших галузей. «Швейцарський контакт» надає консультації з розвитку трудового навчання, захисту довкілля, навчання іноземних мов, управління людськими ресурсами.
У рамках проекту «Швейцарський контакт» окрім Ужгорода фахівці зі Швейцарії відвідають ще декілька міст Закарпаття. Побувають науковці також в окремих обласних центрах. Як розповів фахівець зі Швейцарії Рольф Мюллер, в Києві вони мають намір відвідати декілька шкіл. Перебуваючи в окремому навчальному закладі, ознайомитися як проводяться уроки з іноземної мови, поспілкуватися з педагогами, учнями, вивчити їхні проблеми. Більш детально вивчивши потреби освітян та учнів, розроблять та запропонують методичні рекомендації із вивчення іноземних мов у школах.
Фахівці зі Швейцарії  розповіли про особливості освітнього процесу  у своїй країні та відповіли на численні запитання. Гостям подарували видання  Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти.

Інформаційно-видавничий центр ЗІППО