Лідери освітніх ініціатив

altУ рамках проекту «Лідери освітніх ініціатив 2009 – 2011 в Ужгороді пройшов заключний семінар-тренінг для шкільних лідерів змін. Основною метою навчання стала підготовка учасників семінару (а це 25 працівників відділів/управлінь/ освіти райдержадміністрацій та міських рад, методичних кабінетів, працівники навчальних закладів) виконувати роль шкільних лідерів змін. Протягом семінару з допомогою команди тренерів Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти Оксани Іваць, Зоряни Павлович-Іліньо, Галини Райхель, Олесі Рацюк та Мар’яни Тріфан удосконалювалися компетентності, пов’язані із якісним проведенням занять (зібрань) з педагогічними працівниками та управлінням освітніми проектами. Під час тренінгів здійснювалася підготовка учасників навчань до тренерської роботи, а також до творчого та ефективного ведення освітньої діяльності у місцевому середовищі.

На семінарі були присутніми представники-експерти Центру розвитку освіти (м. Варшава, РП) Моніка Вервіцка та Олена Стиславська, експерт Львівського інститут післядипломної педагогічної освіти Ігор Корнієнко, які не просто стежили за роботою тренерів та учасників, а ділилися досвідом з організації та проведення подібних навчань, знайомили з особливостями освітніх процесів у Польщі та інших європейських країнах. Вимірювальним результатом навчання буде опрацювання навчальних планів проведення педагогічних рад, які будуть проводитися шкільними лідерами змін.

Варто нагадати, що проект «Лідери освітніх ініціатив 2009-2011» реалізується за ініціативи Центру розвитку освіти (РП) та фінансової підтримки Міністерства народної освіти, Міністерства закордонних справ (РП). У цілому він скерований на створення глобального партнерського порозуміння, зміцнення демократичних суспільних структур на Україні, підтримку процесу політичних та суспільних змін на шляху до інтеграції з європейськими структурами через підготовку представників освітнього сектору до впровадження системних змін та покращення якості роботи школи.

На шкільних лідерів змін, підготовлених у рамках проекту (а це майже 360 педагогічних працівників з усієї України) покладаються великі сподівання щодо ефективного впровадження освітніх ініціатив, змін у місцевих середовищах. На підтвердження своєї готовності бути лідерами усі учасники семінару за 100 годинний курс навчання одержали сертифікати.