Діти малюють… мрію

Педагог, наставник, той хто веде маленьку людину у великий світ, - виконує найпочеснішу функцію у суспільстві – творить майбутнє. Від вихователя, учителя у значній мірі залежить, яким воно буде, наше майбутнє.


Підвищення кваліфікації педагогічних кадрів – визначальна складова професійної компетентності. Власне вона забезпечує конкурентоздатність педагога в умовах сучасної освіти. У процесі курсової підготовки особлива увага звертається на формування основних складових образу сучасної людини: думаючої, життєздатної, незалежної, впевненої, відповідальної. Такої, яка вміє поставити мету і знає, як її досягти.
Питанням реалізації і стратегічних цілей розвитку дошкільної освіти, здійсненню управлінської та методичної діяльності в умовах модернізації освітньої галузі переймалися організатори, викладацький склад та слухачі курсів керівників і вихователів дошкільних закладів, що пройшли в м. Мукачеві.
Науковці ЗІППО (В.Химинець, О.Химинець, О.Іваць, М.Баяновська, П.Ходанич, Л.Повх, Я.Сивохоп) у цікавій формі з використанням мультимедійних засобів ознайомили педагогів з теоретичними засадами запропонованих навчальним планом тем. Методична служба (О.Пархоменко, Л.Понго, Н.Гермаєва та ін.). В процесі лекцій, практичних, семінарських занять конкретизувала шляхи та засоби формування готовності педагога до постійного підвищення освітнього рівня. Вказувалося на необхідність актуалізації та реалізації особистого, професійного та творчого потенціалу вихователів і керівників ДНЗ, на їхню здатність самостійно здобувати знання й уміння. В процесі підвищення кваліфікації педагогів особлива увага зверталася на використання імітаційно-моделюючих та проектно-дослідницьких методів, реалізацію принципів інтеграції повчальної, проектної і дослідницької діяльності в організації життєдіяльності дошкільника.
Слухачі курсів активно обговорювали актуальні питання організації навчально-виховного процесу з використанням інноваційних технологій під час захисту творчих робіт і педагогічної практики.
На базі ДНЗ №7 м. Мукачева керівники дошкільних закладів опрацювали тему морально-етичного виховання через призму організації методичної роботи в ДНЗ, ознайомилися з матеріалами фотовиставки «Розвивальне середовище в сучасному дошкільному закладі», фоторетроспективними колажами «Історія дошкілля у світлинах», «Храми Закарпаття».
Провідною темою практичних занять, які відбулися в ДНЗ №18, була проблема розвитку творчих здібностей дітей в процесі художньо-естетичного виховання. Діти, разом із вихователем Прокопець Любов’ю Петрівною малювали свою Мрію! Малювали, використовуючи нетрадиційні техніки малювання («родзинка» педагогічного досвіду Любові Петрівни).
Нам, дорослим, захопленим творчим процесом малюків залишалося тільки побажати, аби ці веселкові, квітучі, світлі мрії обов’язково здійснилися.
Під час обговорення педагоги висловили свої міркування щодо реалізації мети заходу. А також переглянули виставку «Методичне забезпечення педагогічного процесу в ДНЗ» та фотовернісаж «Діти очима світу».
Попри насичений графік роботи курсів «дошкільники» зустрілися із крайовими письменниками (на фото: О.Тимофеєва, П.Ходанич, Л.Повх).
Активна участь педагогів дошкільних закладів у роботі курсів допоможе в майбутньому успішно розв’язувати непрості питання модернізації дошкільної освіти.

Ольга Тимофеєва,
методист ЗІППО