Упроваджуємо „Інтелект України” з дитинства

01 6

Згідно з планом роботи Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти 27 січня 2020 року педагогічні працівники кабінету методики дошкільної та початкової освіти Гордуз Н.О., Романчак О.О., Майор Н.С. організували на базі дошкільного підрозділу Мукачівського навчально-виховного комплексу № 10 семінар-практикум за програмою „Розвиток мовлення, пізнавальних процесів дошкільнят з елементами навчання грамоти та використанням математичного матеріалу” для дітей дошкільного віку науково-педагогічного проєкту „Інтелект України”. У роботі семінару взяли участь слухачі курсів підвищення кваліфікації вихователів закладів дошкільної освіти, учителі початкових класів, керівники, начальник управління освіти, молоді та спорту виконавчого комітету Мукачівської міської ради Кришинець-Андялошій К.О., Щербакова О.О.,кандидат психологічних наук, старший науковий співробітник ДУ „Інститут охорони здоров’я дітей та підлітків НАМН України”.

Щербакова Олена Олександрівна, кандидат психологічних наук, практичний психолог проекту, презентувала основні засади програми та методичні рекомендації навчання грамоти для дітей старшого дошкільного віку, практичні вправи для підготовки руки до письма, особливості розвитку пізнавальних процесів і формування початкових математичних знань дошкільників. Метою курсу „Розвиток мовлення, пізнавальних процесів дошкільнят з елементами навчання грамоти та використанням математичного матеріалу” є забезпечення наступності в роботі з академічно здібними дітьми дошкільного і молодшого шкільного віку та створення умов для адаптації їх у закладах освіти. Педагоги закладів дошкільної освіти Мукачева, Ужгорода мали змогу ознайомитися з методичним забезпеченням інтегрованого курсу. Всі учасники семінару взяли участь у практичних заняттях, спрямованих на покроковий алгоритм виконання вправ робочого зошита „Подорож до Країни Знань”.
Учителі початкових класів, які вже працюють за науково-педагогічним проєктом „Інтелект України”, зорієнтували вихователів закладів дошкільної освіти на ефективності технологій, передбачених авторами інтегрованого курсу. Керівник Мукачівської загальноосвітньої школи №13 Ковач Л. запросила до співпраці педагогів закладів дошкільної освіти із закладами освіти щодо підготовки дітей до навчання за науково-педагогічним проєктом „Інтелект України”.
Під час семінару педагоги отримали теоретичні знання та необхідні професійні компетентності щодо забезпечення принципу наступності програми за науково-педагогічним проєктом „Інтелект України”. Семінар закінчився урочистим врученням сертифікатів та методичних посібників.