Інновації в дошкільній освіті

На базі Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти відбувся обласний науково-теоретичний семінар спеціалістів і методистів  дошкільної освіти відділів(управлінь)освіти райдержадміністрацій та міських рад.
У ході пленарного засідання про інноваційні технології в сучасній дошкільній освіті розповів В. В. Химинець - заступник директора з науково-методичної роботи ЗІППО, професор. Учасники семінару заслухали виступ Н. С. Майор - завідувача кабінету дошкільної та початкової освіти ЗІППО про те, як провадиться інтеграція ідей М.Монтесорі в освітній процес дошкільного навчального закладу.


Про використання новітніх технологій навчання в процесі підвищення професійної майстерності педагога говорила О. М.Пинзеник  -  кандидат педагогічних наук, доцент кафедри педагогіки та методики дошкільної освіти Мукачівського державного університету.
О. О.Тимофеєва - методист кабінету дошкільної та початкової освіти ЗІППО, розповіла про інтегративний підхід до створення належних умов неперервної освіти педагога-дошкільника.
Кірик М.Ю.- методист кабінету дошкільної та початкової освіти ЗІППО  ознайомила присутніх із становленням та змістом нових освітніх технологій навчання та виховання у початковій школі, їхній взаємозв’язок з довкіллям.
Як впливають інноваційні підходи на формування психічного здоров’я дитини через використання інформаційних технологій виступив Я. М. Сивохоп - старший викладач кафедри педагогіки,психології та теорії управління освітою ЗІППО.
У ході науково-теоретичного семінару методисти та спеціалісти з дошкільної освіти  ознайомилися зі станом та перспективами розвитку дошкільної освіти  області в умовах реалізації Державної цільової соціальної програми розвитку дошкільної освіти на період до 2017 року, про що доповіла Є. М. Шукалюк - методист обласного методичного центру при управлінні освіти Закарпатської ОДА
Після того, як було заслухано доповіді та виступи, учасники зібрання провели психолого-педагогічний діалог  про роль інноваційних технологій у забезпеченні якісної дошкільної освіти в умовах реалізації оновленого Державного стандарту дошкільної освіти та програми розвитку дітей старшого дошкільного віку «Впевнений старт».
Чимало вражень учасники семінару отримали від огляду-презентації виставки нормативно-правового та методичного забезпечення інноваційної діяльності в дошкільних закладах регіону та перегляду відеофільму «Наші діти».