Новій українській школі – бути

narada nush

У рамках реалізації плану заходів із запровадження Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти „Нова українська школа” 17 січня відбулася нарада з методистами районних (міських) методичних кабінетів та працівниками місцевих органів управління освітою, які відповідають за початкову освіту в районі (місті, ОТГ).

Питання упровадження Нової української школи серед пріоритетів в діяльності освітньої галузі у 2017/2018 навчальному році. Адже з 1 вересня 2018 року першокласники навчатимуться по-новому. І вже зараз до цього готуються не тільки заклади освіти та вчителі, які навчатимуть 1 клас, а й батьки, інтерес проявляють і громадські організації, усе можливе для цього роблять державні органи влади.
Звертаючись до присутніх, директор департаменту освіти і науки облдержадміністрації Ганна Сопкова наголосила, що прийняття Закону України „Про освіту” передбачає масштабне реформування української системи освіти.
У формулі нової школи провідне місце відводиться вчителям нової формації, які перебувають в авангарді суспільних та освітніх перетворень, успішних, умотивованих, компетентних, які є агентами сучасних змін. З урахуванням зазначеного актуальною є необхідність підготовки фахівців, здатних творчо працювати, приймати нестандартні рішення, витримувати конкуренцію на європейському ринку освітніх послуг. При цьому зростає роль учителя у формуванні психологічно безпечного освітнього середовища. Яким має бути освітній процес, шляхи його організації та впровадження – питання, що турбують нині кожного, хто причетний до навчання та виховання. На виконання зазначеного прийнято розпорядження Кабінету Міністрів України, що дозволить хоча б в окремих закладах нашої області створити сучасне освітнє середовище, – зазначила Ганна Іванівна. – Крім того, йдеться про створення в області відповідних інноваційних навчально-тренінгових класів, що дозволять здійснювати якісну підготовку педагогічних працівників під час проходження курсів підвищення кваліфікації.
Про шляхи підготовки учителя Нової української школи відповідно до Типової освітньої програми і проведення підвищення кваліфікації педагогічних працівників розповіла Наталія Гордуз, завідувач кабінету методики дошкільної та початкової освіти Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти. Зокрема, вона довела до присутніх план-графік освітньої навчальної програми, за якою буде здійснено підготовку учителів початкових класів.
З процедурою реєстрації на „Онлайн-курс для вчителів початкової школи” та практичними навичками використання матеріалів дистанційного курсу ознайомила Тетяна Палько, директор Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти.
Розуміння та усвідомлення невідворотності змін, що чекають на українську школу, нині додають упевненості на шляху упровадження реформ та спонукають до удосконалення професійної майстерності заради кожної дитини, що переступить поріг закладу освіти 1 вересня 2018 року.

За матеріалами сайту департаменту освіти і науки
Закарпатської ОДА

narada nush2

narada nush4