Обласний інструктивно-методичний семінар у рамках дослідно-експериментальної роботи „Розроблення і впровадження навчально-методичного забезпечення початкової освіти в умовах реалізації нового Державного стандарту початкової загальної освіти”

seminar

20 квітня 2018 року в Міжгірській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №1 відбувся обласний інструктивно-методичний семінар у рамках дослідно-експериментальної роботи „Розроблення і впровадження навчально-методичного забезпечення початкової освіти в умовах реалізації нового Державного стандарту початкової загальної освіти”. Його учасниками стали вчителі початкових класів, заступники директорів з навчально-виховної роботи експериментальних закладів загальної середньої освіти та методисти районних (міських) відділів (управлінь) освіти Закарпатської області.

У ході семінару директор школи Коваль М.В. ознайомив присутніх з історією заснування школи, кадровим складом педагогічного та учнівського колективу, розповів про роботу та успіхи закладу освіти. Окрему увагу приділив роботі вчителів пілотних класів. Про освіту та освітян Міжгірщини розповіли начальник відділу освіти Міжгірської РДА Олексієнко Н.С. і голова Міжгірської районної ради Щур В.М. Олексієнко Н.С. коротко повідомила про мережу освітніх закладів району, їх наповнюваність, про технічне оснащення класів школи. В.М. Щур розповів про найближчі плани щодо зміцнення матеріальної бази закладів, зокрема розбудови Міжгірської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1: розширення площі спортивного залу, добудову корпусів для початкової ланки, утеплення фасаду.
Учні 4–А класу під керівництвом класного керівника Лолин Н.І. і керівника хореографічної студії Марчук А.С підготували хореографічну композицію «Танго», якою приємно вразили присутніх.
Наступним етапом семінару було відвідування уроків з інтегрованого курсу „Я досліджую світ ” у межах тематичного тижня „Світ рослин” в учнів 1-Б класу (класний керівник Гутій М.А.) та учнів 1-В класу (класний керівник Могорита Н.І.) Вчителі разом з учнями продемонстрували, як вони проводять дослідження, організовують групову роботу, впроваджують інтегрований підхід на уроках. У ході уроку діти навчилися класифікувати рослини на дерева, кущі та трави , порівнювати їх, визначати умови, необхідні для росту і розвитку рослини. Створювали аплікації рослин, відстежували взаємозв’язки між рослинами та людьми.
Після відвіданих уроків за круглим столом було обговорено роль і завдання сучасного вчителя в контексті реалізації Концепції „Нова українська школа”, особливості педагогіки партнерства: сутність, основні принципи. Педагоги розглянули Державний стандарт початкової загальної освіти як основу конструювання навчальної програми.
На завершення зустрічі практичний психолог школи Підберезька М.М. провела з учасниками семінару тренінг «Розвиток креативних здібностей педагогів», чим зуміла зацікавити присутніх і розкрити їх творчий потенціал.