Формування патріотичної свідомості маленьких закарпатців у рамках курсу «Культура добросусідства»

У зв'язку із загостренням суспільно-політичної ситуації в країні, викликаною російською агресією, наявністю значної кількості внутрішньо переміщених осіб із Криму та Сходу України й необхідністю розвитку гуманітарної освіти, діалогу й толерантності серед дітей та дорослих, міжрегіонального співробітництва й формування громадської ідентичності дітей та молоді, а також на висновки і рекомендації експертів офісу Верховного комісаріату ОБСЄ у справах національних меншин Міністерство освіти і науки рекомендувало розпочати роботу в Закарпатській, Київській, Одеській, Чернівецькій, Львівській, Харківській, Херсонській областях з адаптації програм і навчально-методичного комплексу спеціального курсу виховної спрямованості «Культура добросусідства».

Для активізації цієї роботи 21–22 листопада 2014 року в м.Києві за участі представників Міністерства освіти і науки України і Верховного комісаріату ОБСЄ у справах національних меншин відбувся установчий семінар з адаптації програм і навчально-методичного комплексу спеціального курсу виховної спрямованості «Культура добросусідства» для представників творчих груп, які сформовані в регіонах.
Творча група Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти у складі Палько Т.В., Рего Г.І., Гордуз Н.О., Кірик М.Ю., Романчак О.О., Січки В.І. презентувала підготовчу роботу з адаптації програми для дітей дошкільного віку, яка вже була проведена в Закарпатській області. Учасники взяли участь у роботі малих груп з розробки регіональних планів дій з адаптації й апробації курсу «Культура добросусідства» на 2015-2017 рр.
У рамках семінару розглядалися питання документального супроводу роботи творчих груп, видання посібників, робочих зошитів, методичних рекомендацій, проведення методичних семінарів й організації апробації курсу в навчальних закладах та проведення психологічного моніторингу на базі визначених закладів освіти.