Оновлення методики викладання художньо-естетичних дисциплін

Сучасна українська школа переживає новий для себе етап розвитку, котрий полягає у стрімкому впровадженні комп’ютерної техніки в педагогічний процес. Основою для такого її поширення стала технологія, котра дістала назву мультимедіа. Музична освіта школярів завжди була і залишається невід'ємною частиною естетичного виховання підростаючого покоління, адже одним із найважливіших завдань сучасної освіти є духовний розвиток особистості.

Оволодіння вчителями інформаційно-комунікаційних технологій є вимогою часу, бо на сучасному етапі забезпечити рівний доступ до якісної освіти, без використання інформаційно-комунікаційних технологій неможливо. Протягом тривалого часу в Мукачівському районі здійснюється робота з активного впровадження в навчально-виховний процес інформаційно-комунікативних технологій, проведено ряд семінарів-практикумів присвячених цьому питанню, актуальні проблеми розглядаються на нарадах та методичних об’єднаннях вчителів-предеметників. Але якщо для дисциплін природничо-математичного циклу використання мультимедійних засобів не є новим, то предмети художньо-естетичного циклу лише в останні роки почали робити «кроки назустріч» їх освоєнню та застосуванню на уроках мистецтва.

 

Тринадцятого жовтня на базі Великолучківської ЗОШ І-ІІ ст. відбувся обласний науково-методичний семінар методистів районних (міських) відділів (управлінь) освіти та керівників районних (міських) методичних об’єднань вчителів музичного мистецтва – «Використання комп’ютерних технологій та мультимедійних засобів у навчанні музичного мистецтва». В роботі семінару взяли участь Жабляк М.Д. методист кабінету виховної роботи та предметів етико-естетичного циклу ЗІППО, Тулюк О.І., заступник начальника відділу освіти, Диганич Г.І., завідуюча РМК, Бузинник М.М., Хайнас В.М., Фаринич В.І. методисти РМК, Нагайко О.Г., завідуюча ПМПК, а також методисти районних (міських) відділів (управлінь) освіти та керівників районних (міських) методичних об’єднань вчителів музичного мистецтва.

 

Програма семінару передбачала ознайомлення з розвитком загальної середньої освіти у Мукачівському районі, відвідування уроку музичного мистецтва та святкового заходу «Самоцвіти талантів Мукачівщини», засідання круглого столу присвяченого питанням використання комп’ютерних технологій та мультимедійних засобів у навчанні музичного мистецтва.

 

На уроці музичного мистецтва у 5 класі – «Музика і мистецтво слова. Від пісні до симфонії», який провела Томинець С.І. – вчитель музичного мистецтва В.Лучківської ЗОШ І-ІІ ступенів спеціаліст першої категорії, керівник районного методоб’єднання вчителів музичного мистецтва, вчителька представила увазі учасників семінару власний досвід роботи, що розкрив її багаторічний творчий досвід, а також талант не тільки музиканта, а й закоханої в поетичне слово особистості.

 

Дитячі таланти учнів шкіл з усього Мукачівського району, барвистою веселкою представили на розсуд гостей свої мистецькі обдарування на святі музики і краси – «Самоцвіти талантів Мукачівщини». Своїм співом, виконавською майстерністю, а найбільше дитячою безпосередністю та відкритістю вони, як маленькі гарячі сонця, зуміли наповнити очі і душі глядачів радістю та теплотою.

 

Завершальним етапом семінару стало проведення засідання круглого столу на тему: «Використання комп’ютерних технологій та мультимедійних засобів у навчанні музичного мистецтва». Для учасників семінару було підготовано буклети та презентаційні посібники, які розкривають нові технологічні можливості поліхудожнього навчання та виховання школярів, демонструють вагомі переваги використання комп’ютерних технологій та мультимедійних засобів у навчанні музичного мистецтва порівняно з традиційним навчанням.

 

Завдяки впровадженню ППЗ на уроках мистецького спрямування основна форма навчально-виховного процесу набуває сучасного вигляду, підвищується ефективність уроків, їх емоційність та образність. Дитині потрібна глибина почуттів, їй потрібні ті рухи душі, які збагачують її щирими почуттями, розумними думками, розвивають естетичний смак, відкривають шлях до розуміння навколишнього світу — така спільна думка об’єднала учасників семінару, який був проведений на високому навчальному та науково-методичному рівнях.

 

Відділ освіти Мукачівської райдержадміністрації