Обласний науково-методичний семінар методистів Р(М)МК

Мистецтво – це безмежність
де немає і не може бути  зупинки.
І. Марчук

31 березня –  1 квітня 2011 року на базі Буштинської гімназії – інтернату відбувся обласний науково – методичний семінар методистів Р(М)МК та вчителів, які викладають інтегрований курс «Мистецтво» на тему «Розвиток творчого мислення учнів на уроках мистецтва, засобами комп'ютерних технологій».


Інтегрований курс «Мистецтво» поєднує навчальний матеріал візуального та музичного мистецтва і є експериментальною програмою, яка передбачає підготовку учнів 1 – 8 класів до вивчення курсу «Художньої культури» в 9 – 11 класах. В органічній єдності  дисциплін художньо – естетичного циклу учням надається унікальна можливість долучитися до перлин європейської та світової культури, оволодіти основами мистецької діяльності : співу, художньої творчості, тощо. Саме мультимедійні засоби навчання, які включені у цей курс, на думку Л. М. Масол, автора інтегрованого курсу «Мистецтво», відкривають нові технологічні можливості для педагогіки мистецтва та поліхудожнього виховання школярів, і мають переваги порівняно з традиційним навчанням.

Мета семінару  обмін  досвідом з апробації експериментального курсу «Мистецтво», дослідження засвоєння навчального матеріалу, та вплив мультимедійних засобів викладання на творчі здібності учнів.

Учасників семінару вітала директор Буштинської гімназії –  інтернату Орос Олена Федорівна, яка розповіла про здобутки педагогічного колективу школи, та творчу лабораторію вчителів етико – естетичного циклу.

Пленарну частину семінару відкрила методист кабінету виховної роботи та предметів етико – естетичного  циклу ЗІППО Жабляк Марія Дмитрівна, яка ознайомила присутніх з особливостями роботи вчителів, задіяних в апробації курсу «Мистецтво».

Завідувач районним методичним кабінетом управління освіти, сім'ї, молоді та спорту Тячівської РДА Зеленська  Надія Олександрівна, розповіла  учасникам семінару про пріоритетні напрямки розвитку освіти в районі, ознайомила присутніх з  роботою методичного об'єднання вчителів етико – естетичного циклу.

В ході семінару було презентовано «Музичний вернісаж» - студійну роботу учнів Буштинської гімназії –  інтернату, а також проведено уроки музичного та образотворчого мистецтва у 5 класі за темою: «Цей невпізнаний звичний світ. Аранжування в музиці (І частина), Аранжування квітів (ІІ частина)». Вчителі Сенек Катерина Юліївна (вчитель музики) і Рущак Ольга Василівна (вчитель образотворчого мистецтва) презентували власні наробки з питань викладання вищезгаданих предметів, використовуючи засоби комп'ютерних технологій.

У рамках семінару відбулося  засідання «круглого столу» з  обміну досвідом проведення уроків «Мистецтво». Учасники заходу спілкувалися в скайпі з автором інтегрованого курсу «Мистецтво» Людмилою Миколаївною Масол. Вона висловила свої побажання та бачення викладання даного предмету у школі. Кожен з учасників поділився своїми наробками та спостереженнями щодо засвоєння учнями навчальної програми з даного курсу.

Під час семінару діяла  виставка учнівських робіт з станкового живопису, графіки, декоративно –  прикладного мистецтва.

Присутні дали високу оцінку роботі методичного об'єднання вчителів етико – естетичного циклу  району. Було відзначено, що семінар проведений на високому навчальному, виховному та науково – методичному рівнях із застосуванням інформаційно – комунікаційних технологій, комп'ютерного та мультимедійного обладнання. Підводячи підсумки семінару, Марія Дмитрівна Жабляк відзначила, що найбільш вдалими моментами семінару були: інформаційна насиченість, поліхудожнє виховання школярів, творчий підхід до проведення уроків.

Закінчився семінар проведенням  майстер – класів вчителів, які  ведуть інтегрований курс «Мистецтво», та екскурсією пам'ятними місцями Тячівщини.