Участь у конкурсі підручників братимуть усі видавництва

Колегією Міністерства освіти і науки прийнято рішення про надання на вибір учителів усіх оригінал-макети підручників для учнів 4-х та 7-х класів, які були подані на конкурс у період з 18 грудня 2014 року до 19 січня 2015 року. У зв’язку з цим конкурс підручників триватиме до 30 квітня. Про це йдеться у зверненні Міністерства освіти і науки до вчителів, які беруть участь в конкурсному відборі підручників для 4-х і 7-х класів.
У Міністерстві освіти і науки зазначають, що метою допуску всіх оригінал-макети підручників для учнів 4-х та 7-х класів до конкурсному відборі є справедливе завершення конкурсу, збереження його головного ресурсу та цінності – довіри вчителів і громадян.

Як відомо, Конкурсна комісія з відбору оригінал-макетів підручників для учнів 4-х і 7-х класів, нехтуючи нормами Положення про конкурсний відбір оригінал-макетів підручників для учнів 4 та 7 класів, та відповідно, перевищивши свої повноваження, змінила протокол відбору підручників, результати якого були оголошені у прямому ефірі. Внаслідок таких дій декілька видавництв було позбавлено права на участь у наступному етапі конкурсу.
У Міністерстві освіти і науки такі дії членів комісії пояснюють якістю частини експертних висновків.
"На жаль, частина експертних висновків виявилися і недобросовісними, і нефаховими; їхні автори знехтували своєю репутацією. Відповідно до ключової умови конкурсу – відкритості до громадян – всі без винятку скановані експертні висновки є у вільному доступі на сайтах МОН та Репозитарію, і кожна людина може дати їм та їхнім авторам оцінку", - зазначають у Міносвіти.
"Відтак, унаслідок того, що частина експертних висновків виявилися непридатною для врахування, що, своєю чергою, призвело до ускладнення роботи Конкурсної комісії", - наголошується у заяві МОН.
"Шановні вчителі! Переконливо просимо вас, наших головних партнерів у проведенні демократичного та відкритого конкурсу, максимально відповідально поставитися до відбору нових підручників. Це має бути винятково ваша думка і винятково ваш вибір, адже саме вам і дітям, яких ви навчаєте, працювати за цими підручниками. Ви маєте добру нагоду без жодного зовнішнього тиску зробити так, щоб на учнівських партах опинилися ті підручники, які сприятимуть успішному навчанню і вихованню наших дітей. Віримо, що ви чесно і професійно виконаєте цю місію", - йдеться у зверненні Міністерства освіти і науки до вчителів країни.
Як повідомлялося раніше, на порталі репозитарія навчального контенту за вибір учителів змагаються оригінал-макети конкурсних підручників. Також на репозитарії можна стежити за перебігом відбору підручників.
Для використання сервісу вчителям необхідно відвідати сайт репозитарія, перейти на сторінку "КОНКУРС ПІДРУЧНИКІВ" та знайти всю необхідну інформацію.