Відпочиваючи вчимося у літньому мовному таборі «Sun Lingua»

tabir hust2

Настало красне літечко, а з ним і довгоочікувані літні канікули – час відпочинку, розваг для шкільної дітвори. Літній мовний (англійський) табір «Sun Lingua» був організований на базі Хустської спеціалізованої школи І –ІІІ ст. № 3, бо школа в Хусті – базова з вивчення англійської мови. 107 школярів 5-8 класів з різних шкіл міста приходили в табір відпочивати та поглибити знання з англійської мови. Учителі Хустської спеціалізованої школи №3 мають неабиякий досвід роботи з дітьми в позаурочний час, бо аналогічні табори щороку проводили волонтери Корпусу Миру, які працювали у школі та в Закарпатській області.

Кожен день у таборі був присвячений якійсь темі. Розпочався табір із дня знайомства. Учні знайомилися один з одним, придумовували назви команд та девізи, малювали емблеми, виготовляли постери для представлення команд на відкритті табірної зміни, розучували пісню «Englishas a hobby». Саме цією піснею розпочинався день життя табору.
А потім був день спорту. Школярі переглянули фільм «Sports» і виконували цікаві завдання до фільму. Після його перегляду кожна команда складала власний сценарій фільму англійською мовою та знімала відеоролик про улюблений вид спорту. У день, присвячений здоровому способу життя, діти малювали тематичні плакати, грали у лексичні, граматичні та комунікативні ігри. Потім був день піци. Школярі проявили фантазію у виготовленні постерів з піцею, покроково описували, як приготувати цю смачну страву. Закінчився день ласуванням справжньої піци.
Наступним днем був день музики. Завданням школярів було прослухати англійську пісню, вставити пропущені слова та заспівати її. Завершився день конкурсом на краще виконання англійської пісні.
Одним із днів був «Quest Day», щось на зразок гри «Форт Буаяр». Команди учнів бігали по різних класах, на швидкість і правильність виконуючи різноманітні завдання: розкодувати фразу, зашифровану у ребусі; завершити оповідання; скласти похідні від зазначеного слова; утворити якомога більше слів із букв; скласти вірші з даних слів, що римуються. Щодня на подвір’ї школи проводилися мотиваційні хвилинки з рухливими іграми на свіжому повітрі.
  I ось останній день – прощання з табором. Звучить гімн України, пісня «Englishas a hobby», слова директора школи про важливість вивчення англійської мови і нагородження. Сертифікати про участь у таборі отримав кожен учень. Кожна команда отримала посвідчення у різних номінаціях: найактивніша, найталановитіша, найрозумніша, найкреативніша, найслухняніша. Найактивніший учасник отримав відповідний сертифікат та подарунок. Визначено призові місця за краще виконання англійської пiснi, виготовлення постерів. За результатами гри «Quest» визначено команди-переможці. А потім – перегляд фільму «Welcometo Sun Lingua» про життя табору за два тижні та солодкий стіл з печивом та цукерками.
Що ж, прощавай «SunLingua»! До нових зустрічей у наступному році.

Н. Баняс,
учитель англійської мови

tabir hust