Тиждень «Святої Покрови»

SAM 8113

Вже другий рік поспіль у Чопській ЗОШ І-ІІІ ст. №1 проходить тиждень «Святої Покрови». Чотирнадцятого жовтня відзначається одне з найбільш шанованих свят в Україні – свято Покрови Пресвятої Богородиці або, як зазвичай кажуть, «Покрови» чи «Святої Покрови».

За легендою у цей день військо давніх русів на чолі з Аскольдом взяло в облогу Константинополь. Мешканці міста в гарячій молитві звернулись до Божої Матері з проханням про порятунок. Богородиця з’явилася перед людьми та вкрила їх своєю покровою (омофором). Після цього вороги вже не могли побачити цих людей. Як вказують деякі джерела, вражений Аскольд та його дружинники прийняли святе хрещення і стали християнами.
Для козаків Покрова була найбільшим святом. Цього дня відбувалися вибори нового отамана. Наші лицарі вірили, що свята Покрова охороняє їх, а Пресвяту Богородицю козаки вважали своєю заступницею і покровителькою. На Запорожжі була церква святої Покрови. Козаки збудували також багато однойменних храмів та шанували особливо ікони Покрови Богородиці. Впродовж століть в Україні це свято набуло ще й козацького змісту та отримало другу назву – Козацька Покрова. З 1999 року свято Покрови в Україні відзначається як День українського козацтва.
1942 року в цей день було офіційно утворено Українську Повстанську Армію, яка теж обрала собі свято Покрови за день Зброї, віддавшись під опіку святої Матері Богородиці. Українська Повстанська Армія боролася за самостійну Україну, воювала проти польської Армії Крайової, гітлерівської Німеччини і Радянського Союзу. Таким чином, Покрова святкується в нас не тільки як народно-релігійне, а й національне свято.
«Покрова накриває траву листям, землю – снігом, воду – льодом, а дівчат – шлюбним вінцем». В українських селах до сьогодні дотримуються давньої народної традиції: грати весілля після Покрови. Шлюбна пора в Україні – від Покрови і до початку Пилипівки. До Покрови завершувався період сватань і приготування до весіль, який починався після Першої Пречистої.
З цього року це свято є і Днем захисника України. Тому надзвичайно насиченим і цікавим був тиждень «Святої Покрови» у школі: проводилися виховні години у 1-11 класах, конкурс малюнків серед учнів 1-6 класів, призери якого були нагороджені грамотами та солодкими призами, виховний захід «Козацькому роду – нема переводу!» для учнів 9-11 класів, уроки мужності у 10-11 класах «Стійкість і мужність бійців АТО» за участю учасників антитерористичної операції.
У переддень Дня захисника України учні школи відвідали прикордонну військову частину, де зустрілися з нашими захисниками, побачили військову техніку та зброю, вручили військовослужбовцям свої листи та малюнки.
У День захисника України учасники театрального гуртка «Фенікс», під керівництвом учителя зарубіжної літератури Михнової О.В., та учні 3-Б класу, під керівництвом учителя початкових класів Оліферчук Г.В., підготували та продемонстрували чудові номери на міському святковому заході за участю учасників АТО. Дівчатами виготовлені браслети у національних синьо-жовтих кольорах та вручені хлопцям, військовим, учасникам АТО, присутнім на святі.
Завершився тиждень виставою «Сватання на Покрову», презентованою театральним гуртком «Фенікс» під керівництвом керівника гуртка, учителя зарубіжної літератури Михнової О.В. У захоплюючому дійстві відображалися традиції українського народу, пісні та звичаї.

Т.М. Кметик,
заступник директора з виховної роботи
Чопської ЗОШ І-ІІІ ст. №1,
Ужгородський р-н

SAM 8216

SAM 8221