Історію творимо ми…

28 січня на базі Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти пройшов ІІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з історії.

Людина, яка не знає історію краю, держави не можна відчувати себе повноправним громадянином. Кращі знавці історії у своїх школах, переможці районних та міських етапів олімпіади, шанувальники предмета приїхали не тільки показати знання, розкрити потенціал, а відчути себе справжніми конкурсантами, які у чесних змаганнях виборюють звання кращого.
Присутніх привітав Роман Офіцинський, голова журі, проректор з науково-педагогічної роботи і міжнародних зв’язків ДВНЗ „УжНУ”, професор, який наголосив, що участь в олімпіаді з історії – це особлива віха в житті кожного учасника. Приїхавши на олімпіаду, учні не лише змагаються, вони вчаться відстоювати власну думку та впевнено йти до перемоги. Роман Андрійович побажав творчого натхнення як учасникам, так і їхнім наставникам, адже змагання – це спільна і перемога, і відповідальність.
Заступник директора з науково-дослідної роботи та міжнародної діяльності ЗІППО Михайло Басараб та методист обласного методичного центру при департаменті освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської ОДА Андріана Лукач, наголосили, що історія – це охоронець тисячолітніх надбань людства в усіх галузях матеріального й духовного життя. Відмітивши, що сьогоднішнє випробовування – це тест на зрілість, чітке розуміння історичних подій, вміння їх трактувати та знаходити свої шляхи виходу зі складних ситуацій, вони побажали учасникам гідно пройти ці випробування.
Володимир Фенич, декан історичного факультету ДВНЗ «УжНУ», доцент, вітаючи учасників наголосив, що той, хто знає історію своєї країни – творить майбутнє. Володимир Іванович побажав присутнім докласти максимум зусиль для перемоги, розкрити творчий потенціал та бути мудрими.
Юрій Шимон, експерт-консультант, методист кабінету методики викладання суспільно–гуманітарних та художньо-естетичних дисциплін ЗІППО, викладач історії та суспільствознавства, юрист, розповів про умови проведення олімпіади та побажав учасникам витримки та гарних результатів.