Вивчення суспільствознавчих дисциплін

На базі Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти 20 серпня 2014 року відбувся інструктивно-методичний семінар для методистів суспільствознавчих дисциплін районних (міських) відділів (управлінь) освіти та керівників рай(міськ)методоб’єднань вчителів суспільствознавчих дисциплін “Вивчення суспільствознавчих дисциплін в ЗНЗ області в 2014/2015 навчальному році у контексті реформування національної освіти”.


Про науково-методичні підходи до викладання суспільствознавчих дисциплін в умовах реформування освіти розповіла Баяновська М.Р., доцент, завідувач кафедри суспільно-гуманітарних та етико-естетичних дисциплін ЗІППО. На питаннях навчально-методичного забезпечення реалізації вимог освітньої галузі «Суспільствознавство» Державного стандарту базової та повної загальної середньої освіти, переходу учнів 6 класів на навчання за новою навчальною програмою з історії для учнів 5–9 класів загальноосвітніх навчальних закладів, загострив увагу присутніх Шимон Ю.Ю., методист кабінету методики викладання суспільно-гуманітарних та художньо-естетичних дисциплін ЗІППО.
Присутні ознайомилися з методичними рекомендаціями щодо вивчення предметів суспільствознавчого спрямування у 2014/2015 н. р., розглянули презентацію нового Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти (галузь “Суспільствознавство”) та порівняльного аналізу Держстандартів 2004 і 2011 років, ознайомилися з методичними рекомендаціями та новою навчальною програмою з інтегрованого курсу «Всесвітня історія. Історії України» для 6 класу, за якою розпочинається вивчення історії у 2014/2015 н. р., з відмінностями в новій та старій навчальних програмах з історії за метою, завданнями, структурою, за змістом навчального матеріалу та вимогами до підготовки учнів.
На семінарі також велася мова про підсумки олімпіад з історії та правознавства у 2013/2014 навчальному році та організацію і проведення олімпіад з історії та правознавства у 2014/2015 н. р., підсумки проведення ЗНО з історії України та всесвітньої історії у 2013/2014 н. р., про проведення Всеукраїнських конкурсів учнівської творчості у 2013/2014 н. р.
Під час підбиття підсумків учасники семінару отримали методичні рекомендації та інші матеріали на електронних носіях.

Юрій Шимон, методист кабінету методики викладання суспільно-гуманітарних та художньо-естетичних дисциплін ЗІППО

завантажити презентацію