Освітній профіль – історія

altНа базі Калинівської загальноосвітньої школа І-ІІІ ступенів Калинівської сільської ради Тячівського району Закарпатської області та Дубівської загальноосвітньої школа І-ІІІ ступенів Дубівської селищної ради Тячівського району Закарпатської області відбувся обласний науково-практичний семінар методистів районних /міських/ відділів /управлінь/ освіти райдержадміністрацій /міських рад/ та голів районних /міських/ методоб’єднань вчителів історії та правознавства з проблеми «Особливості навчання на уроках історії, правознавства, позакласній, позашкільній роботі в умовах допрофільної та профільної освіти».

Гостей семінару привітав Довжанин Михайло Іванович – начальник управління освіти, молоді та спорту Тячівської райдержадміністрації. Учасниками семінару було відвідано відкриті уроки вчителів історії та позакласні виховні заходи.

У Калинівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів (директор Бойчук Ю. І.) відкриті уроки з історії України з використанням мультимедійної дошки провели у 9 класі на тему: «Утворення та діяльність Кирило-Мефодіївського братства» вчитель Дикун Марія Василівна та в 11 класі бінарний урок з історії України, української літератури та спецкурсу «Історія рідного краю» на тему: «О.Довженко «Україна в огні» Україна під час Другої світової війни 1939-1945 рр.» вчитель Ухаль Оксана Павлівна. Позакласний виховний захід «Рідну землю, де живем Україною зовем», який підготували заступник директора з виховної роботи Крегул Т.В. і педагог-організатор Попович О.В. був присвячений Дню визволення України від німецько-фашистських загарбників. Було відвідано шкільний історико-краєзнавчий музей. Після цього учасники семінару разом з учнями школи поклали квіти до пам’ятника визволителям краю. Методисти районних /міських/ відділів /управлінь/ освіти дали аналіз проведених уроків, позакласного виховного заходу висловили свої рекомендації та побажання. Учасники семінару також відвідали етнографічно-краєзнавчий музей «Калини – Заріка».

Вчителями історії Дубівської загальноосвітньої школа І-ІІІ ступенів (директор Гарга Й.А.) були проведені відкриті уроки з використанням мультимедійної дошки з історії України в 7-В класі на тему: «Володимир Великий. Запровадження християнства в Київській Русі» (вчитель Комар Віктор Михайлович) та бінарний урок з історії та правознавства в 10-Б класі на актуальну тему: «Тероризм – загроза людству» (вчитель Вурста Марія Михайлівна). Виховний позакласний захід для учнів 8-11 класів «Пам’ять війни і велич наших днів», який підготувала вчитель історії Мадар Олександра Іванівна, був присвячений Дню визволення України від німецько-фашистських загарбників. Учні школи провели екскурсію у історико-краєзнавчому музеї імені Івана Чендея. Було проведено аналіз відвіданих уроків та виховного заходу.

Питання організації науково-методичної роботи з вчителями історії та правознавства в умовах допрофільної та профільної історичної та правової освіти розкрили перед учасниками семінару Шимон Юрій Юрійович, методист кабінету суспільно-гуманітарних дисциплін ЗІППО та методист Тячівського районного методичного кабінету Дерен Станіслав Іванович Про особливості навчання на уроках історії, правознавства, позакласній, позашкільній роботі в умовах допрофільної та профільної освіти ознайомив Качур Борис Михайлович, доцент кафедри методики викладання суспільно-гуманітарних дисциплін ЗІППО, кандидат педагогічних наук.

Методисти з історії та правознавства, що брали участь у семінарі, отримали матеріали проведених уроків, позакласних заходів, методичних рекомендацій, виступів методистів та науковців ЗІППО у паперовому і електронному варіантах, які використають у своїй практичній роботі під час проведення районних, міських методичних об’єднань вчителів історії та правознавства.