Українська – за оновленим Стандартом


На базі Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти 12 квітня 2013 року відбувся інструктивно-методичний семінар методистів української мови та літератури міських (районних) відділів (управлінь) освіти, що курують школи з мовами навчання нацменшин «Навчально-методичний супровід формування основних компетентностей учнів на уроках української мови і літератури у школах з мовами навчання нацменшин».
У своєму виступі Тетяна Гнаткович, завідувач кабінету суспільно-гуманітарних дисциплін Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти, кандидат педагогічних наук вела мову про інноваційний характер програмового забезпечення вивчення української мови і літератури. В обговоренні оновленого Державного стандарту базової і повної середньої освіти, про відповідність процесам модернізації освітньої системи, зміни у завданнях мовно-літературної освіти школярів, науково-методичній підготовці вчителя взяли участь методисти української мови та літератури міських (районних) відділів (управлінь) освіти. Є.Е.Борисова, учитель української мови та літератури Ужго­род­ської угорськомовної гімназії презентувала навчальну програму та підручник для 5 класу з української мови для шкіл з мовами навчання нацменшин.
Доцент кафедри методики викладання суспільно-гуманітарних дисциплін, кандидат філологічних наук Наталія Ребрик висвітлила зміст програм з української мови і літератури у школах з мовами навчання нацменшин: порівняльний дискурс.
Про особливості вивчення української мови і літератури у 2013-2014 навчальному році за новими навчальними про­гра­мами та підручниками повідомила С.Ф. Ньорба, методист Берегівської філії ЗІППО.