ХІІІ Всеукраїнський конкурс учнівської творчості

„Він був сином мужика – і став володарем у царстві Духа. Він був кріпаком – і став велетнем у царстві людської культури. Він був самоуком – і вказав нові світлі й вільні шляхи професорам і книжним ученим” (Іван Франко)

«Тарас Григорович Шевченко – це постать, яка у своїй величі була, є і залишиться ні з чим незрівнянною. Великого Кобзаря воістину можемо сприймати як Пророка, волею Всевишнього посланого для українського народу». Ці й багато інших слів та роздумів про Т.Г.Шевченка лунали із уст педагогів, дітей, бібліотекарів на відкритті Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості, присвяченого 200-річчю з дня народження Кобзаря під гаслом «Об’єднаймося ж, брати мої!», що відбувся у місті Рахові на Закарпатті.

Конкурс проводиться щорічно, починаючи з 2000 року, має вже свої традиції та напрацювання. Творчі, талановиті, обдаровані діти загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів щороку беруть активну участь у Всеукраїнському конкурсі учнівської творчості на різних рівнях – шкільних, районному, обласному. Протягом кількох останніх років п’ять учасників із різних шкіл району - Рахівської ЗОШ І-ІІІ ст. №1, Ясінянської ЗОШ І-ІІІ ст. №1, Чорнотисянської ЗОШ І-ІІІ ст., Великобичківської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 (номінація «Література») та Діловецької ЗОШ І-ІІІ ст.  (номінація «Історія України та державотворення») були переможцями ІV етапу і нагороджені грамотами Міністерства освіти і науки України під час святкування Шевченківських днів у м.Каневі на Чернечій горі.
Проте, початок творчого конкурсу цьогоріч переріс у велике святкове дійство, яке символічно відбулося 9 листопада, у День української писемності, і було приурочено 200-річчю з дня народження Тараса Григоровича Шевченка. Учні та вчителі у вишитих сорочках, зі святковим настроєм розпочали захід в актовій залі Рахівської ЗОШ І-ІІІ ст. №1. До присутніх із вітальним словом та побажаннями творчої і плідної праці звернулася методист районного методичного кабінету Т.М.Федосенко, голова оргкомітету та журі ІІ (районного) етапу.  Свої невеличкі доробки на тему творчості Т.Г.Шевченка представили обдаровані учні школи, її колишні випускники, педагоги-аматори. Від виразного емоційного читання поезій Кобзаря, його образного, палкого, закличного живого слова не залишився байдужим жоден із присутніх. Відбувся також бібліотечний урок для учнів 5-7 класів «Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття» з оглядом виставки літератури про письменника та видань «Кобзаря». Після такої хвилі емоційного заряду учасники І етапу Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості розійшлися по класах втілювати на папері свої роздуми про роль Тараса Шевченка та його спадщини у долі України, її державотворчості, про сучасне та майбутнє нашої країни.    
На завершення із впевненістю хочу сказати про те, що Кобзар живе і житиме в серцях сучасних учнів та їх наставників, його дух був присутній у душі кожного учасника дійства:
Тут Шевченко присутній. Присутні ми.
Ми – повітря Шевченкове. Простір і тло,
Де, мов сонце, засвічується чоло.
Гасне маска посмертна. І меркнуть свічі.