Мовно-літературний конкурс імені Т.Шевченка на Закарпатті: обласний етап

ukrmova1

Одним із престижних творчих форумів молоді у сучасній Україні та за кордоном є мовно-літературний конкурс імені Тараса Шевченка, що з кожним роком стає більш масовим.
13 грудня 2013 року в Закарпатському інституті післядипломної педагогічної освіти відбувся обласний етап ІV Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Т.Г. Шевченка, у якому взяли участь 54 учасники – переможці районного етапу.


Відкрила конкурс Тетяна Гнаткович, завідувач кабінету методики викладання суспільно-гуманітарних та художньо-естетичних дисциплін, кандидат педагогічних наук, яка звернула увагу присутніх на те, що невмируще слово народного речника, людини-борця Тараса Григоровича Шевченка завжди наснажуватиме наші серця, кликатиме до високих веж у духовному поступі. Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді – лиш один із проявів акумулятивної підтримки цих життєдайних сил. Цінним є те, що серед учасників конкурсу – учнівська та студентська молодь з багатьох країн світу – Іспанії, Польщі, Бельгії, Португалії, Росії, Молдови, Грузії, Канади, Італії, Ірану та інших. Тетяна Дмитрівна побажала учасникам конкурсу радості й щастя від спілкування з високою поезією Кобзаря, успіхів та натхнення у виконанні творчої роботи.
З вітальним словом до учасників звернулася Тетяна Палько, директор Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти, яка наголосила, що осмислення геніальної спадщини Кобзаря неминуче розширює межі духовних надбань як особистості, так і народу. Пізнаючи Кобзаря, пізнаємо Україну: збагачуємося її історією, традиціями, культурою. Пізнаючи Кобзаря, пізнаємо себе: свою родину, рід, народ, вчимося добру, любові, патріотизму, долаючи шлях до осягання священних понять – Україна, Шевченко, Родина.
Голова журі обласного етапу кандидат педагогічних наук, доцент, поетеса Лідія Ходанич-Повх відзначила, що творчість та вірші Тараса Григоровича Шевченка влилися в наше повсякдення, стали основою нашого бачення та діяння. Зараз, як ніколи, розкривається величезна цінність тих високих вимог до людини, які проголосив Шевченко. Заповіти Шевченка залишаються актуальними. Кобзар близький нам своїм немеркнучим словом, він виховує найкращі людські почуття, закликає до дружби і творчого співробітництва народів світу. У своєму виступі вона також акцентувала увагу на вагомості рідного слова у вихованні підростаючого покоління та закликала школярів до роботи над самовдосконаленням засобом рідної літератури, наголосила на давніх традиціях українства на Закарпатті, де ще донині в народній мові та культурі зберігаються архаїзми часів Київської Русі, побажала учасникам високих творчих злетів та успіхів.

ukrmova1

konkursshevchenka1

konkursshevchenka1

konkursshevchenka1

konkursshevchenka1

konkursshevchenka1