ХІV Міжнародний конкурс із української мови імені Петра Яцика

jacyk-14-1

ІІІ етап ХІV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика успішно розпочав роботу 20 грудня 2013 року в Закарпатському інституті післядипломної педагогічної освіти. Проведення цього інтелектуального змагу, названого іменем Петра Яцика – українського патріота і відомого мецената, який прикладом свого життя продемонстрував невичерпні можливості людського духу, стало уже традиційним.
Урочисто з вітальним словом до учасників конкурсу звернувся заступник директора інституту, кандидат фізико-математичних наук, доцент В.М.Петечук, який наголосив на значущості й популярності конкурсу, оскільки кількість учасників з року в рік дедалі зростає – цьогоріч у конкурсі беруть участь 152 учнів та студентів.

Привітав юних знавців рідної мови і представник Ліги українських меценатів у Закарпатській області, член Національної спілки письменників України, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри суспільно-гуманітарних та етико-естетичних дисциплін ЗІППО, голова журі П.М.Ходанич. Відрадним є те, за останні 5 років учасниками конкурсу стали студенти політехнічних, медичних, гуманітарних коледжів, Ужгородського національного, Мукачівського державного університетів, Закарпатського художнього інституту.
Завідувач кабінету методики викладання суспільно-гуманітарних та художньо-естетичних дисциплін, кандидат педагогічних наук Т.Д. Гнаткович закцентувала увагу присутніх на тому, що, беручи участь у конкурсі знавців рідної мови ім. Петра Яцика, учасники засвідчують глибоку повагу до своєї держави, народу й рідного краю, демонструють шану й любов до українського слова. Адже мета конкурсу – утвердження державного статусу української мови, піднесення її престижу, виховання шанобливого ставлення до культури і традицій українського народу. Щороку в конкурсі виявляють бажання брати участь як українці, так і представники інших національностей, які знають і люблять українську мову.
Уболівати за школярів з усіх районів області приїхало й чимало батьків.

jacyk-14-1

jacyk-14-1