Використання інноваційних форм та методів у вивченні української мови та літератури

infotecj-in-ua-1

Якщо ви об’єднаєте свої думки з думками інших людей, то ваш розум породить такі думки, яких у вас ніколи ще не бувало
Д. Максвелл

Мова – духовне багатство народу. Це не просто засіб людського спілкування – це те, що живе в наших серцях. Рідна мова – схованка людського духу, його багата скарбниця, в яку народ складає своє давнє життя і свої сподіванки, розум, досвід, переживання.

Це генетичний код нації, котрий поєднує минуле із сучасним, програмує майбутнє. Змалечку виховуючи в собі справжню людину, кожен із нас повинен, насамперед, створити в своїй душі світлицю, в якій зберігається найцінніший скарб – мова. Недарма говориться, що без усякої іншої науки ще можна обійтися, а без знання рідної мови обійтися не можна. І це дійсно так.
Визначальною ознакою вивчення української мови за новою навчальною програмою є зміцнення акцентів на готовність учня застосовувати здобуті знання набуті вміння й навички для розв’язання проблем, що виникають у реальному житті.
 У грудні на базі Хустської ЗОШ І-ІІІ ступенів №4 відбувся міський семінар учителів української мови та літератури «Використання інноваційних форм та методів у вивченні української мови та літератури – один із засобів упровадження компетентнісно-орієнтовного навчання». У рамках семінару педагоги міста насамперед відвідали факультативне заняття у 9-А класі з правопису української мови «Тире між підметом і присудком». Під час проведення заняття Тетяна Гангур застосовувала цікаві та продуктивні форми і методи роботи з використанням інтерактивної дошки, що показало високу майстерність учителя та хороші знання учнів. Гості школи також мали змогу відвідати відкрите засідання драматичного гуртка під керівництвом старшого учителя Магдалина Луканинець. Учителька продемонструвала глядачам літературно-музичну композицію «Троянди Шевченкової любові». Це ліричне дійство ми ще довго будемо згадувати з трепетом у душі.                            
Своєрідним підсумком роботи семінару був майстер-клас учителя-методиста Мункачі Надії Василівни «Використання інформаційних схем на уроках української літератури у 10-11 класах». Молоді спеціалісти також мали можливість перейняти педагогічний досвід учителя-методиста Налії Танани з науково-методичної проблеми «Використання тестових технологій у процесі вивчення української літератури». Насамкінець семінару вчителі української мови та літератури мали можливість обмінятися досвідом з даної теми. При обговоренні ключових питань семінару педагогами разом із завідувачем міським методичним кабінетом Світланою Луканець виробили рекомендації щодо доцільності використання інноваційних форм та методів на уроках української мови та літератури.

Т. Гангур, учитель української мови та літератури Хустської ЗОШ І-ІІІ ст. №4

infotecj-in-ua-1

infotecj-in-ua-1

infotecj-in-ua-1

infotecj-in-ua-1