Змагаються знавці української мови

25 січня 2014 року відбувся ІУ етап Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, у якому взяли участь 28 учнів загальноосвітніх навчальних закладів та студенти вищих навчальних закладів І-ІУ рівнів акредитації.

Вітаючи учасників, завідувач кабінету методики викладання суспільно-гуманітарних та художньо-естетичних дисциплін, кандидат педагогічних наук Т.Гнаткович, наголосила, що чотирнадцять років тому Освітньою фундацією Петра Яцика, Лігою українських меценатів за участі Міністерства освіти і науки України започатковано проект «Вивчаймо і плекаймо рідну мову», першою акцією в рамках якого і став Міжнародний конкурс з української мови. Вона звернула увагу на його благородну мету – піднесення престижу рідної мови серед підростаючого покоління, виховання пошани до державної мови з перших дитячих кроків, пропаганда українського слова у світі. Тетяна Дмитрівна процитувала золоті слова Петра Яцика: «можна мати добрі ідеї, гроші, але ці дві передумови мертві, якщо немає третьої - це здібні люди доброї волі, які вміють і прагнуть провадити ідею у життя». Тим, наголосила вона, Міжнародний конкурс з української мови є потужним джерелом відродження нашої духовності.
Представник Ліги українських меценатів, письменник, доцент кафедри суспільно-гуманітарної та етико-естетичної освіти ЗІППО, кандидат педагогічних наук П.Ходанич у своєму привітанні до учасників Конкурсу, наголосив, що українська мова належить до головних оберегів Української держави і нації, тому обов’язком кожного громадянина є глибоке знання рідного слова, його захист і плекання. Сьогоднішні учасники Конкурсу – це діти нової України, вони розуміють, що наша мова не тільки одна з найбагатших і наймилозвучніших мов світу, але ще й упродовж років гнана різними поневолювачами, та її сила нездоланна, бо мова – це голос народу, його душа. Петро Михайлович ознайомив конкурсантів з умовами проведення Конкурсу і побажав їм бути щасливими на своїй землі, щирими знавцями української мови і справжніми патріотами своєї Батьківщини.
Переможцям III етапу Конкурсу було вручено Дипломи та цінні подарунки від імені Ліги українських меценатів, такими ж дипломами було відзначено й наставників учнів та студентів. Почесні грамоти та цінні подарунки переможці отримали й від департаменту освіти , науки, молоді та спорту Закарпатської ОДА.