ІІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з української мови та літератури відбувся в ЗІППО

Мова народу – це найбільший національний скарб,
і ми всі маємо його оберігати,
в тому числі й авторитетними державними заходами...
О.Гончар

Олімпіада з української мови і літератури – одна з найпрестижніших. До неї завжди звернута особлива увага, ставляться особливі вимоги. Адже це випробування не тільки вміння правильно розставити розділові знаки, узгодити відмінки. Це ще й екзамен на громадянськість, особистісну зрілість.

- Ми ставимо завдання, щоб всі наші школи випускали високоосвічених, грамотних юнаків і дівчат. Які б професії ви не обрали, де б ви не працювали в майбутньому, вам не обійтися без знання рідної мови, - зазначила директор Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти Т.В.Палько, оголошуючи про початок учнівських змагань.
Заступник директора департаменту, начальник управління дошкільної, загальної, середньої та позашкільної освіти департаменту освіти і науки, молоді та спорту облдержадміністрації Г.І.Сопкова підкреслила, що у ІІІ турі беруть участь переможці районних і міських олімпіад, які вже засвідчили високий рівень знань і хисту. У майбутньому  вони будуть відданими захисниками рідної мови, свого дому, вулиці, міста, країни. Ми зобов’язані захищати все українське, всі надбання і багатства культури, передані нам предками, історією.
Щороку наші переможці ІІІ етапу успішно виступають у гострій безкомпромісній боротьбі на республіканському рівні. На цей раз серед учасників одинадцятикласниця Ужгородської ЗОШ І-ІІІ ст. №5 з поглибленим вивченням французької та англійської мов Анна Андрашко і десятикласниця гімназії м. Ужгорода Крістіна Баркасі, які минулого року посіли третє і друге місця на ІV етапі олімпіади.
Планка піднята високо, але потрібно рухатися вперед. Кожен має шанс перемогти.
Голова журі – кандидат філологічних наук, доцент кафедри української мови УжНУ А.М.Галас запевнила про налаштованість журі на чесне, прозоре справедливе суперництво. Воно завжди є результатом плідного співробітництва і учня, і вчителя. Звичайно, переможцями стануть одиниці. Але для всіх учасників – це можливість випробувати свої сили, можливість спілкування з ровесниками, особлива атмосфера змагання інтелекту, розуму, творчих починань. Українська мова і література – це не просто навчальний предмет. Це ще і стан душі, складові ментальності, система поглядів і переконань. Знання рідної мови не тільки озброює нас правилами, а й творить громадянина, об’єднує нас всіх в єдину націю.
Завідувач кабінету суспільно-гуманітарних дисциплін ЗІППО, кандидат педагогічних наук Т.Д.Гнаткович ознайомила учнів з порядком проведення олімпіади, побажала озброїтися і використати в своїх роботах слово – просте, яскраве, проникливе.
Переможці ІІІ етапу ввійдуть до складу команди, яка захищатиме честь області на вищому, четвертому етапі. Можна сподіватися, що традиційно кращі наші знавці рідної мови не повернуться без нагород.