Новини

До уваги вчителів початкових класів, які проходитимуть сертифікацію у 2022 році

У 2022 році в сертифікації зможуть взяти участь до 2500 учителів початкових класів. Щоб охопити всі регіони України, МОН своїм Наказом № 3 від 04.01.2022 визначило максимальний обсяг заяв, які можуть бути подані від кожної з областей на пропорційних засадах (залежно від наявної кількості вчителів початкової школи). У Закарпатській області 111 вчителів початкових класів можуть подати заяви для участі в сертифікації.

Всеукраїнський тиждень з протидії булінгу

bul 1У період з 27 вересня по 01 жовтня заклади освіти Закарпатської області долучилися до відзначення Всеукраїнського тижня з протидії булінгу. Працівники психологічної служби провели з учнями тематичні зустрічі, „години психолога”, тренінги, квести, виставки малюнків.
Зокрема, у Березниківському закладі загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Керецьківської сільської ради Хустського району практичний психолог Хараїн Лариса Іванівна провела з учнями 7-Б класу заняття з теми „Стоп боулінг”, з учнями 10 класу – заняття „Булінг у школі: що це таке і як з ним боротися”.
Працівники психологічної служби закладів освіти Чинадіївської селищної ради Мукачівського району: Чинадіївського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів, Чинадіївської гімназії, Бабичівської гімназії, Обавської гімназії, Бистрицької гімназії впродовж тижня провели години спілкування, імітаційні ігри, дискусії, тренінги, круглі столи, виставки малюнків і колажів „Якщо тебе ображають”, „Зупинимо булінг разом!”, „Булінг: способи самозахисту”, „Булінг чи піддражнювання?”.

Права людини в освітньому просторі

ps 110 – 12 серпня 2021 року в Одесі відбувся тренінг «Права людини в освітньому просторі», організований Міністерством освіти і науки України спільно з Організацією з безпеки та співробітництва в Європі.
Закарпатський інститут післядипломної педагогічної освіти на заході представляли працівники кабінету практичної психології та соціальної роботи. Навички, здобуті на тренінгу учасниками, будуть використані у підготовці та проведенні занять із педагогічними працівниками-слухачами курсів підвищення кваліфікації.

Із професійним святом – Всеукраїнським днем психолога!

psx23 квітня професійне свято українських психологів. І щоб якомога краще і детальніше ознайомити нашого читача із непростою роботою психолога, ми організували, як виявилося, зовсім не коротеньке інтерв’ю, у якому розповімо про основні моменти психологічної служби. Наша розмова вестиметься з психологом Валентиною Шевчук, завідувачем центру практичної психології та соціальної роботи Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти, вона ж і відповідає за діяльність психологічної служби нашої області.

Надання психологічної допомоги учням "групи ризику"

ps222 квітня 2021 рокуцентром практичної психології і соціальної роботи Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти спільно з навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Закарпатській області проведено обласний вебінар для працівників психологічної служби закладів професійної (професійно-технічної) освіти на тему: «Надання психологічної допомоги учням «групи ризику».
Учасники вебінару, практичні психологи і соціальні педагоги, взяли участь у дискусії «Група ризику»: особливості та небезпеки потрапляння у неї», груповому обговоренні «Форми організації групової взаємодії з учнями, схильними до девіантної поведінки», виконали спрямований самоаналіз на тему: «Як ви ставитеся до соціальних норм і правил поведінки?» та обмінялися досвідом щодо ефективних методів роботи з учнями.
 

До 30-річчя створення психологічної служби системи освіти України

ps 121 квітня 2021 року центром практичної психології і соціальної роботи Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти проведено 4-годинний психологічний форум для практичних психологів і соціальних педагогів, присвячений 30-річчю створення психологічної служби системи освіти України. Завідувачка центру Валентина Шевчук подякувала працівникам за особистий внесок у розвиток психологічної служби області, наголосила на основних здобутках практичних психологів і соціальних педагогів закладів освіти області: проведенні психологічних досліджень, профілактики, корекції, просвіти, наданні психологічної та соціальної допомоги, проведенні семінарів з обміну досвідом, написанні методичних посібників.

Відбудеться психологічний форум для практичних психологів і соціальних педагогів

2-кітня-канва-1024x681Із нагоди 30-річчя створення психологічної служби системи освіти України центр практичної психології і соціальної роботи Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти 21 квітня 2021 року проводить психологічний форум для практичних психологів і соціальних педагогів. Початок форуму о 09.00 год.
Під час форуму учасники матимуть можливість апробувати техніки арт-терапії, символдрами, спрямованого самоаналізу, тому необхідно мати аркуші паперу формату А4, ножиці, прості та кольорові олівці, пензлики, склянки з водою, акварельні фарби.
Для участі у форумі просимо заповнити реєстраційну форму ТУТ
Вебінар буде проведено з використанням платформи ZOOM. Код доступу та ідентифікатор буде надіслано на електронні адреси за годину до початку заходу. 

Відбулася науково-практична веб-конференція для практичних психологів

ps225 лютого 2021 року відбулася науково-практична веб-конференція для працівників психологічної служби Закарпатської та Харківської областей за темою «Професійний стандарт «Практичний психолог закладу освіти» як інструмент для підвищення кваліфікації та професійного розвитку працівників психологічної служби».

Завершуються 16 днів активізму проти ґендерно зумовленого насильства

1610 грудня в Україні завершуються 16 днів активізму проти ґендерно зумовленого насильства. Проблема насильства є глобальною проблемою людства і вирішувати її треба комплексно, об’єднавши зусилля та враховуючи особистий внесок кожного та кожної. Культура рівності та культура недискримінації, поваги та толерантності, прийняття та ненасильницької моделі взаємодії повинна існувати та поширюватися на усіх рівнях, починаючи, в першу чергу, з сімʼї: від родини до держави, від дитини до літніх людей.