До уваги вчителів початкових класів, які проходитимуть сертифікацію у 2022 році

У 2022 році в сертифікації зможуть взяти участь до 2500 учителів початкових класів. Щоб охопити всі регіони України, МОН своїм Наказом № 3 від 04.01.2022 визначило максимальний обсяг заяв, які можуть бути подані від кожної з областей на пропорційних засадах (залежно від наявної кількості вчителів початкової школи). У Закарпатській області 111 вчителів початкових класів можуть подати заяви для участі в сертифікації.

Зауважимо, що відповідно до Положення про сертифікацію педагогічних працівників учителі беруть участь у сертифікації виключно на добровільних засадах і можуть відмовитися від участі на будь-якому її етапі.

Упродовж 4‒17 квітня 2022 року включно триватиме реєстрація для проходження сертифікації.

Метою сертифікації є виявлення та стимулювання педагогічних працівників з високим рівнем професійної майстерності, які володіють методиками компетентнісного навчання і новими освітніми технологіями та сприяють їх поширенню.

Сертифікація складається з трьох етапів, що відбуваються послідовно один за одним:

  • незалежного тестування учасників сертифікації (проводить Український та регіональні центри оцінювання якості освіти);
  • самооцінювання учасниками сертифікації власної педагогічної майстерності (проводить Державна служба якості освіти та її територіальні органи);
  • вивчення практичного досвіду роботи учасників сертифікації (проводить Державна служба якості освіти та її територіальні органи).

До кожного наступного етапу допускатимуться ті учасники, які успішно пройшли попередній. Успішне проходження сертифікації дозволяє отримувати надбавку в 20% до зарплатні й може зараховуватись як проходження чергової (позачергової) атестації. Сертифікат дійсний три роки. Більше інформації можна отримати на сайті УЦОЯО https://testportal.gov.ua/ у рубриці „Сертифікація педагогічних працівників”. Також не зайвим буде ознайомитися з тестовим зошитом попереднього року https://testportal.gov.ua/nezalezhne-testuvannya/

Інформацію підготувала Павлович-Іліньо З.В.,
завідувачка кабінету ЗНО, інноваційних освітніх технологій та дистанційного навчання