Біологія

Формування компетентностей на уроках біології в умовах переходу до Нової української школи

bio 2Прийняття Закону України „Про освіту”потребує сьогодні докорінного перегляду навчально-виховної та науково-методичноїроботи. У статті 12, зокрема, йдеться про те, що метою повної загальної середньої освіти є всебічний розвиток, виховання і соціалізація особистості, яка здатна до життя в суспільстві та цивілізованій взаємодії з природою, має прагнення до самовдосконалення і навчання впродовж життя, готова до свідомого життєвого вибору та самореалізації, відповідальності, трудової діяльності та громадянської активності.

Освітянський форум "Формування компетентностей на уроках біології в умовах переходу до Нової української школи"

Біологічний факультет Ужгородського національного університету спільно з Творчим об’єднанням «Соняшник» запрошують методистів районних (міських) методичних кабінетів (центрів), секторів освіти об’єднаних територіальних громад, керівників методичних об’єднань та вчителів біології закладів загальної середньої освіти області взяти участь в освітянському форумі «Формування компетентностей на уроках біології в умовах переходу до Нової української школи».

Ефективні технології та позитивний досвід упровадження нових програмних вимог у курсі „Біологія. 7 клас”

pedmayst 3

15 вересня на базі Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти відбулося заняття школи педмайстерності „Ефективні технології та позитивний досвід упровадження нових програмних вимог у курсі „Біологія. 7 клас” для педагогів-біологів.

Розвиток творчого потенціалу вчителя біології та екології

biol 1

Проблема розвитку творчого потенціалу вчителя у системі шкільної біологічної освіти була ключовою на вебінарі, що відбувся 13 квітня в Закарпатському інституті післядипломної педагогічної освіти у межах викладання спецкурсу «Розвиток творчого потенціалу вчителя» для слухачів курсів учителів біології та екології. Виділено основні мотиви, які спонукають вчителя до творчої продуктивної діяльності.

Удосконалення методичних та самоосвітніх якостей

biolohu 4

У жовтні відповідно до навчально-тематичного плану курсів підвищення кваліфікації учителів біології та екології Закарпатським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти організовано педагогічну практику для слухачів даної категорії на базі ботанічного саду Ужгородського національного університету. Учасники – учителі біології та екології та керівник педпрактики – Бокоч Ольга Сергіївна, завідувач кабінету методики викладання природничо-математичних дисциплін ЗІППО разом із Куртяк Оксаною Дмитрівною, лаборантом ботанічного саду УжНУ обговорювали питання організації науково-дослідницької роботи зі школярами з проблем біорізноманіття, морфології та анатомії рослинного світу, поширення видів. Проведено екскурсію оранжереями ботанічного саду, у ході якої слухачі мали можливість поглибити та розширити власні знання щодо вивчення дендрофлори регіону та шляхів її збагачення і покращення, дізнатись багато нової інформації про інтродуковані, реінтродуковані та місцеві види рослин, їхню роль у рослинних угрупованнях, особливості збереження біорізноманіття рослинного світу нашого краю, біоекологічні особливості нових декоративних та плодових культур для можливого їх використання в господарських цілях, селекції.

Упровадження нових програм з біології

biologia1

Упровадження новітніх завдань в освіті, зокрема, у навчанні біології в школі, спонукає до розробки та реалізації нових моделей діяльності методичних об’єднань. Одним із основних завдань освітян на сучасному етапі, що вимагає зміни підходів у роботі вчителя, є впровадження нових програм.
Обговорити за круглим столом основні виклики при впровадженні програм з біології (6 – 9 класи) у навчальний процес та шляхи їх подолання зібралися керівники методичних об’єднань управлінь вчителів біології 16 червня у м. Ужгород на базі Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти.

Упровадження перспективного педагогічного досвіду в роботу біологів

Відповідно до плану роботи Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти на 2014 рік 11 листопада в м. Ужгороді на базі Ужгородської класичної гімназії відбувся обласний науково-­методичний семінар методистів районних (міських) відділів (управлінь) освіти, керівників районних (міських) методичних об’єднань вчителів біології та екології «Методологічні засади впровадження перспективного педагогічного досвіду».

Актуальні питання викладання біології, екології та хімії

У Закарпатському інституті післядипломної педагогічної освіти 18 серпня відбулися інструктивно-методичні наради «Розвиток професійної компетентності вчителів біології та екології у контексті реалізації нового державного стандарту базової та повної загальної середньої освіти» та «Актуальні питання організації навчально-виховного процесу та викладання хімії в навчальних закладах області у 2014-2015 н.р.».

ІІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з біології

У січні, на базі Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти, чи не щодня проходять учнівські предметні олімпіади. Олімпіадні перегони стимулюють учасників до вдосконалення, творчого розвитку, створюють здоровий дух конкуренції, розвивають логічне мислення, кмітливість.

25 січня у Закарпатський інститут післядипломної педагогічної освіти на ІІІ тур Всеукраїнської учнівської олімпіади з біології з’їхалися кращі її знавці, шанувальники, які своє майбутнє планують пов’язати з цією наукою.

Дослідницька діяльність у вивченні шкільних курсів біології та екології - вимога часу

Наприкінці жовтня зал засідань Карпатського біосферного заповідника зібрав освітян з усієї Закарпатської області. Тут відбувся обласний науково-методичний семінар методистів районних та міських відділів освіти, керівників методичних об'єднань учителів біології та екології "Дослідницька діяльність у формуванні природничо-наукових компетентності учнів".