Економіка

Актуальні питання впровадження шкільної фінансової освіти

fin 0

Згідно з планом роботи ЗІППО 01 – 05 квітня 2019 року проведено черговий регіональний навчальний семінар-тренінг для освітян області, які вивчають із учнями або планують викладання курсу за вибором з економіки „Фінансова грамотність”.

Інноваційні інструменти навчання курсу „Фінансова грамотність”

Workshop 04.2018 2

Згідно з планом роботи Закарпатського ІППО в рамках проведення курсів підвищення кваліфікації вчителів географії та економіки проведено черговий регіональний семінар-тренінг для освітян області, які вивчають із учнями або планують викладання курсу за вибором з економіки „Фінансова грамотність” з теми „Інноваційні інструменти навчання курсу „Фінансова грамотність”.

ХХI Всеукраїнська учнівська олімпіада з економіки

eko 3

У березні 2018 року упродовж п’яти днів на базі Закарпатського ІППО проходив IV етап ХХI Всеукраїнської учнівської олімпіади з економіки. Для учасників це були дні хвилюючої боротьби, для членів оргкомітету і журі – дні напруженої роботи.

Всесвітній тиждень грошей – 2018

Освітні заходи у рамках «Global Money Week-2018» відбудуться з 12-18 березня 2018 року.
В Україні глобальна міжнародна навчальна ініціатива вже п’ятий рік поспіль проводиться за інформаційної та організаційної підтримки ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» Національним банком України спільно з ДВНЗ «Університет банківської справи», USAID DAI, Фондом гарантування вкладів фізичних осіб, Незалежною асоціацією банків України.

Фінансова грамотність – одна із ключових компетентностей Нової української школи

„Фінансова грамотність – одна із ключових компетентностей Нової української школи і вона вже закладена в Законі„Про освіту”. Попри те, що 1-й клас НУШ буде лише в 2018 році, а 12-й – аж у 2030-му, ми маємо напрацьовані матеріали для всіх класів і для всіх вікових груп. Це робота, яку зроблено на випередження. Фактично зараз в усі програми базової школи включено завдання, орієнтовані на розвиток фінграмотності, але це має бути здійснено більш системно і для всієї школи, – зазначила Лілія Гриневич, Міністр освіти і науки України на одному із освітніх форумів.

Всесвітній тиждень грошей

fin

На виконання листа МОН України та ДНУ „Інститут модернізації змісту освіти” щодо реалізації програми заходів дослідно-експериментальної роботи з впровадження курсу „Фінансова грамотність” протягом березня у навчальних закладах України реалізовувався проект „Всесвітній тиждень грошей”. У рамках цього заходу з 14 по 20 березня 2016 року в УЗОШ І-ІІІ ступенів № 6 ім. В.С. Ґренджі-Донського м.Ужгорода (директор Б.М. Кіштулинець) учителем географії та економіки Я.І. Косачевич організовано і проведено низку заходів з метою підвищення обізнаності учнів про важливість фінансової освіти.

Фінансова грамотність: досягнення, проблемні питання та завдання

finansu

Сучасний освітній процес вимагає впровадження інновацій, які сприяють формуванню всебічно розвиненої особистості. Ми живемо у добу ринкових відносин і маємо бути компетентними в економічних питаннях.
У вересні в Ужгороді відбувся обласний семінар-практикум з курсу «Фінансова грамотність», який проводився на виконання листа Міністерства освіти і науки України від 13.08.2015 № 1/9-390 «Про продовження дослідно-експериментальної роботи з впровадження курсу «Фінансова грамотність».

Економіка в сучасному світі

У Закарпатському інституті післядипломної педагогічної освіти триває олімпіадний марафон. 3 лютого на ІІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з економіки з’їхалися кращі школярі Закарпаття, які готові захищати не лише знання з предмета, а й будувати майбутню економіку нашої держави.

Методичні рекомендації з викладання економіки

Зміни, що відбуваються в житті нашого суспільства знаходять своє безпосереднє відображення й у шкільній освіті. Формування нового економічного мислення в нинішніх умовах стало соціальним замовленням суспільства, а економічна підготовка - складовою частиною загальної освіти.