Вибір підручників – результат демократичних змін у нашому суспільстві

pidruchnykgludzik1

Саме з такої нагоди 12 березня на базі Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти відбулася зустріч представників географічної громадськості краю, учителів географії окремих шкіл області на базі яких, згідно з наказом МОН України, здійснюється апробація підручників з географії, з авторськими колективами фахових підручників та представниками провідних видавництв шкільної продукції України (ТОВ «Видавництво Генеза», ТОВ «СИЦИЯ», ДНВП «Картографія»).

Відкриваючи захід, методист кабінету методики викладання природничо-математичних дисциплін ЗІППО Глюдзик Галина Богданівна наголосила, що сьогодні ми маємо ситуацію, коли кожен учитель може обрати той підручник, який якнайкраще підходить йому, навчальному закладу й учням конкретного класу, і завдання, які стоять перед учителями – здійснити правильний вибір. Заступник директора Закарпатського ІППО з науково-дослідної та міжнародної діяльності Басараб Михайло Михайлович – висловив думку, що хоч ідея вибору підручників не нова, втілити її в життя, як бачимо, вдалося тільки зараз, коли в державі почалися демократичні зміни. Участь учителів у відборі нових підручників – це важливий крок до загалом демократизації суспільства та підвищення якості нашої освіти. Чи могли вчителі ще вчора уявити, що вони самі зможуть обирати собі підручники? Раніше за результатами конкурсу видавалися по 3-4 підручники з географії для кожного класу і більш-менш пропорційно розподілялися Міністерством за регіонами. У кожній області безпосереднім розподілом підручників по школах займалися представники бібфондів, і не завжди їхні рішення співпадали з бажанням учителів-практиків працювати з підручниками надісланих авторів.
Тому головною темою для обговорення було: «Як обирати підручник з географії в сучасних умовах», до якої активно долучилися Бойко Валентина Михайлівна – головний редактор видавництва «Освіта України», автор підручників та посібників з географії, Уварова Ганна Шевкетівна – доцент Національного авіаційного університету, кандидат педагогічних наук, автор підручників та посібників з географії, Остроух Віталій Іванович – завідувач редакції навчальної тематики, атласів та карт світу ДНВП «Картографія», кандидат географічних наук, незалежний науковий експерт підручників з географії за новою програмою, Хижняк Дмитро Миколайович – начальник відділу маркетингу ДНВП «Картографія».
Гості семінару побажали всім успіхів у такій відповідальній справі – відборі якісних посібників для навчання географії дітей у школі, щоб разом з новими підручниками творити новий освітній простір нового покоління.