Фінансова грамотність: досягнення, проблемні питання та завдання

finansu

Сучасний освітній процес вимагає впровадження інновацій, які сприяють формуванню всебічно розвиненої особистості. Ми живемо у добу ринкових відносин і маємо бути компетентними в економічних питаннях.
У вересні в Ужгороді відбувся обласний семінар-практикум з курсу «Фінансова грамотність», який проводився на виконання листа Міністерства освіти і науки України від 13.08.2015 № 1/9-390 «Про продовження дослідно-експериментальної роботи з впровадження курсу «Фінансова грамотність».

Відкрив семінар-тренінг Михайло Басараб, заступник директора з науково-дослідної роботи та міжнародної діяльності Закарпатського ІППО, який наголосив, що мета фінансової просвіти – покращення знань, розуміння фінансових ризиків при прийнятті економічних і фінансових рішень.
Галина Глюдзик, методист географії та економіки кабінету природничо-математичних дисциплін ЗІППО,  розповіла про навчально-методичне забезпечення викладання курсу «Фінансова грамотність», представила інноваційні інтерактивні методики викладання у 2-9 класах ЗНЗ області, наголосила на необхідності викладання «Фінансової грамотності» у ЗНЗ області та інформуванні вчителів щодо ефективного впровадження курсу.
 Активну участь у роботі семінару взяла Тетяна Бутурлакіна, к.е.н., доцент кафедри фінансів і банківської справи, заступник декана факультету економіки ДВНЗ «УжНУ», яка зазначила, що фінансова грамотність – це сукупність знань, умінь, навичок, які допомагають громадянам приймати свідомі рішення і здійснювати ефективні дії з метою управління своїми коштами на даний час і в майбутньому.
На семінарі виступили представники Львівського відділення компанії OVB Іван Зубич та Іван Левдар, які висловили впевненість, що напрацьовані навчально-методичні матеріали та набутий досвід учителів сприятимуть формуванню якісних знань учнів з «Фінансової грамотності».