Математика – цариця наук

26 січня на базі Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти пройшов І тур ІІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з математики. Із області з’їхалися знавці предмета, щоб на практиці підтвердити звання кращого з кращих.

Тетяна Палько, директор Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти, відкриваючи олімпіаду, відмітила, що кожен учасник із нетерпінням очікує того моменту, коли зможе приступити до виконання завдань і реалізувати набуті знання та показати ерудицію. Директор привітала школярів, побажала успіхів та гарних результатів.
Маріанна Кляп, голова оргкомітету, директору департаменту освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської обласної державної адміністрації, доцент, привітала учасників та наголосила, що у залі зібралася еліта учнівського розуму, ті, які свою майбутню професію вже пов’язали з математикою. Маріанна Іванівна відмітила, що аура розуму, прагматизму, логіки, котра присутня у залі, характерна лише математикам. Вона наголосила, що учасники, працюючи у спокійній та доброзичливій атмосфері, зможуть проявити максимум своїх знань. Налаштувавши присутніх на позитив, Маріанна Кляп побажала всім перемоги.
Маринець Василь, декан математичного факультету ДВНЗ «УжНУ», професор, відмітив, що математична наука в області викладається на досить належному рівні, а це спонукає юних знавців удосконалювати та поглиблювати знання. Він наголосив, що учасники олімпіади – це найсильніші школярі загальноосвітніх шкіл області, які змагатимуться на звання кращого з математики.
Василь Петечук, голова журі, заступник директора з навчально-методичної роботи та моніторингу якості освіти ЗІППО, доцент, вітаючи присутніх, наголосив на словах великого математика Леонарда Ейлера, який сказав, що математика – не ізольована наука, а основа і ключ до всіх людських знань. Без математики неможливий розвиток техніки і більшості наук. Тож, якщо учні вирішать вивчати математику, у них є великий вибір математичних наук на будь-який смак. Також Василь Михайлович наголосив, що Ярослав Сігеті, учень 10 класу, у минулому році на ІV етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з математики здобув диплом ІІ ступеня. Василь Петечук побажав присутнім наснаги, витримки та перемоги.
Віктор Орос, експерт-консультант, завідувач кафедри природничо-математичної освіти та інформаційних технологій ЗІППО, ознайомив присутніх із ходом проведення олімпіади, побажав учасникам витримки, цілеспрямованості та наполегливості.