Про тенденції викладання математики в сучасних умовах

Згідно з планом роботи Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти з метою методичного забезпечення навчального процесу нещодавно методист математики кабінету методики викладання природничо-математичних дисциплін Петечук Катерина Михайлівна ознайомилася з системою навчально-методичної діяльності та надала методичну допомогу вчителям математики Тячівського району.

matsemtjach1


В цей час працювала секція методичного об’єднання вчителів математики. Учасників секційного засідання привітали Думнич Марія Василівна – начальник управління освіти, молоді та спорту Тячівської райдержадміністрації, Петечук Василь Михайлович – заступник директора з навчально-методичної роботи та моніторингу якості освіти Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти, кандидат фізико-математичних наук, доцент та Зеленська Надія Олександрівна – завідувач районного методичного кабінету. Методист районного методичного кабінету Дужа Ольга Володимирівна ознайомила присутніх з програмою роботи секційного засідання методичного об’єднання вчителів математики та разом з головою районного методоб’єднання Парамоновою Вікторією Петрівною проаналізували роботу методичного об’єднання вчителів математики району за 2013/2014 навчальний рік. Вони наголосили, що учителі математики працювали над проблемним питанням забезпечення навчально-виховного процесу шляхом особистісно-орієнтованого підходу до навчання і виховання учнів, упровадження інноваційних технологій навчання та формуванням математичних компетентностей учнів. На семінарах, інструктивно-методичних нарадах, у виступах на РМО, при проведенні круглих столів, майстер-класів, конкурсів розглядаються питання особливостей викладання математики. На засіданнях методичного об’єднання значна увага приділялася організації та аналізу наслідків проведення олімпіад, ДПА, ЗНО з математики. Виступаючі підкреслили, що учні Тячівського району беруть активну участь у Міжнародному математичного конкурсі «Кенгуру» (2277 учасників із 47 навчальних закладів району).

matsemtjach2
Сучасні тенденції розвитку освіти в Україні висвітлив у своєму виступі Петечук В.М. Він зупинився на рішенні колегії Міністерства освіти і науки «Про підсумки розвитку дошкільної, загальної середньої, позашкільної та професійно-технічної освіти у 2013/2014 навчальному році та завдання на 2014/2015 навчальний рік», звернув увагу присутніх на те, що встановлено мораторій на перевірку та інспектування навчальних закладів; скасовано невмотивовану заборону на використання у школах навчальної літератури, видрукуваної до 2012 року; скасовано ухвалену без належного громадського обговорення Концепцію профільного навчання у старшій школі. Спільно з Національною академією педагогічних наук України розроблено нову редакцію концепції, яка тепер проходить громадську експертизу; розпочато роботу з ліквідації корупційних схем відбору та друку шкільних підручників; реалізується курс на дебюрократизацію системи освіти, демонополізацію післядипломної педагогічної освіти.

matsemtjach4
Петечук К.М. висвітлила у своєму виступі деякі аспекти навчально-методичної роботи вчителів математики. Вона підкреслила, що у фінансово несприятливому 2014 році утримується ситуація щодо соціального захисту та професійного розвитку педагогічних працівників (збереження обсягів педагогічного навантаження на теперішньому рівні, оплати праці за класне керівництво, перевірку зошитів, завідування навчальними кабінетами, виробничими майстернями тощо). У перспективі – поетапне запровадження механізму оплати всіх видів робіт у навчальному закладі на основі запровадження моделі повного робочого дня за умови суттєвого підвищення оплати праці педагогів. Розробляються законодавчі зміни, що захищатимуть педагогів від виконання функцій, не передбачених законодавством та посадовими обов’язками (організація пришкільних таборів літнього відпочинку, облік дітей мікрорайону тощо). Потрібно заохочувати навчальні заклади, методичні служби та органи управління освітою до запровадження електронного документообігу. При забезпеченні рівного доступу до якісної освіти важлива підтримка системи роботи з обдарованою і талановитою молоддю. Катерина Михайлівна акцентувала увагу присутніх на тому, що повні електронні версії підручників для безкоштовного доступу будуть розміщуватися на веб-сайтах Міністерства, Інституту та у депозитарії цифрового навчального змісту. Що стосується особливостей викладання математики у 2014/2015 н.р., то методичні рекомендації вчителям математики з даного питання розміщені на сайті Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти.
Секційне засідання методичного об’єднання вчителів математики завершилося виробленням рекомендацій та підбиттям підсумків роботи.

Катерина Петечук,
методист математики ЗІППО

matsemtjach3

matsemtjach5

matsemtjach6