Учителі математики обмінюються досвідом роботи

pedpraktuka1

Нещодавно, в кінці навчального року, слухачі курсів підвищення кваліфікації при Закарпатському інституті післядипломної педагогічної освіти – вчителі математики  – відвідали на педагогічній практиці відкриті уроки учителів математики Ужгородської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №6 імені В.С. Ґренджі-Донського Ужгородської міської ради Закарпатської області та Ужгородської загальноосвітньої спеціалізованої школи-інтернат з поглибленим вивченням окремих предметів Закарпатської обласної ради.

Девізом свого уроку з геометрії в 9 класі учитель-методист Гиндрюк Марія Іванівна обрала наступний вислів: «Скажи мені – я запам’ятаю, покажи мені – я навчуся. Дозволь мені це зробити самому – це стане моїм назавжди». Своїх вихованців Марія Іванівна напередодні спрямувала на самостійне опрацювання завдань навчального матеріалу, на пошук інформації, пов’язаної з темою уроку «Площі многокутників». Учні підготували  відповідні презентації і продемонстрували на них вироблення навичок висловлювання і ораторства. Завдання, підготовлені зазадалегідь,  були розв’язані різними способами. Також вдома учні попрацювали над вправами ЗНО попередніх років і презентували своє бачення їх розв’язання. Не оминула вчитель і задач практичного застосування. На закінчення уроку, під гарну ненав’язливу музику, учні виконали самостійну роботу.

pedpraktuka2
Розвивати логічне мислення, вміння аналізувати, виявляти аналогії, встановлювати закономірності вчила своїх улюблених вихованців учитель вищої категорії, старший учитель Гливка Ганна Вікторівна. Семикласники виконували завдання на карточках, усні вправи, розв’язували стандартні і цікаві рівняння, досліджували лінійні рівняння з параметрами, розглядаючи різні випадки. При розв’язуванні завдання на відшукання помилки, учні продемонстрували набуті теоретичні і практичні знання. Стиль вчителя заворожував і її вихованців і присутніх колег-учителів із різних куточків нашої мальовничої області.

pedpraktuka3 pedpraktuka4
Заступник директора Ціко Оксана Миколаївна ознайомила присутніх зі школою. Вона розповіла присутнім про склад педагогічного колективу, проблемне питання навчального закладу та методичного об’єднання вчителів предметів природничо-математичного циклу, про  навчально-методичне забезпечення процесу викладання математики, надбання школи і перспективи розвитку. Поділилася з присутніми своїми особистими надбаннями як учителя математики, так і чималим досвідом роботи на посаді заступника директора школи.

pedpraktuka5
В Ужгородській загальноосвітній спеціалізованій школі-інтернат з поглибленим вивченням окремих предметів Закарпатської обласної ради слухачі курсів підвищення кваліфікації вчителів математики ознайомилися з сучасними елементами методики викладання математики на поглибленому рівні.

pedpraktuka6
Весь урок в 11 класі  учитель-методист, старший викладач кафедри природничо-математичної освіти та інформаційних технологій Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти Сігетій Ігор Петрович побудував на завершальній підготовці своїх учнів до успішного написання ними ДПА з математики. Одинадцятикласники протягом 45 хвилин практично усно розв’язували на вибір присутніх курсантів-учителів вправи всіх частин завдання із ДПА 2014 року. На завершення уроку Ігор Петрович запропонував учням розв’язати рівняння ІV етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з математики, з яким учні успішно справилися.

pedpraktuka7 pedpraktuka8

Учитель-методист Лешко Олена Вікторівна присвятила урок у 10 класі повторенню і систематизації отриманих знань з теми «Тригонометричні рівняння». Епіграфом уроку педагог вибрала слова Рене Декарта: «Недостатньо лише мати гарний розум, а головне – застосувати його». Вміло і швидко її вихованці розпізнавали приклади на застосування різних тригонометричних формул, типи тригонометричних рівнянь, а також рівнянь, які зводяться до них. Завдання були оригінальними, деякі з них із – завдань зовнішнього незалежного оцінювання попередніх років. При їх розв’язанні застосовувалися олімпіадні прийоми розв’язування. Авторитет учителя та її материнська любов до дітей створили на уроці атмосферу доброзичливості, працелюбності та змагальності.
Директор школи Іщенко Олена Тимофіївна ознайомила присутніх із системою роботи навчального закладу, механізмом підбору педагогічних кадрів, шляхів формування учнівського контингенту. Така робота дає свої результати. У цьому пересвідчилися присутні гості.
Слухачі курсів підвищення кваліфікації були щиро вдячні вчителям за можливість бути присутніми на їхніх уроках. Керівник курсів Петечук К.М. відмітила високий професійний рівень проведення уроків, вивіреність методичних методів і прийомів, швидкий темп та насиченість уроків.

Катерина Петечук,
методист Закарпатського інституту
післядипломної педагогічної освіти