Виставка дитячих робіт у Іршавському районному Будинку дитячої творчості

Гуртки, які впродовж багатьох років не лише об'єднують у собі школярів різного віку, але й схожих уподобань і природних задатків, які прагнуть у позаурочний час до здобуття нових знань і формування навичок з улюбленого їм виду діяльності і за підсумками навчально-виховного процесу мають високі результати, завжди у полі зору адміністрації закладу. Керівники гуртків, вихованці яких постійно беруть участь у різного рівня конкурсах, виставках чи змаганнях, заохочуються подяками, грамотами і 10% надбавкою до заробітної плати згідно Наказу МОН України №471 від 11.06.2007 (пункт 10, примітка 8). Гуртків, які вже мають таке матеріальне заохочення, у нас уже є чимало.


Та не лише матеріально ми стимулюємо і заохочуємо до результативної роботи наших колег. Такі дитячі об'єднання дирекція представляє до звань "зразковий художній колектив" і "народний художній колектив". У нашому районі серед освітніх навчальних закладів тільки у Будинку дитячої творчості працюють дитячі гуртки з високим званням "зразковий", і таких у нас три: студія образотворчого мистецтва "Боржавська фантазія" (керівник Любов Борисівна Микита, член Національної спілки художників України), студія естрадного співу "Ліра" (керівник Ельвіра Петрівна Гавацко) і гурток "Юний скульптор" (керівник Лариса Павлівна Щока).
Цього ж навчального року ми готуємо матеріали ще на два гуртки: "Бісероплетіння" (керівник Ольга Василівна Ловга, член Національної спілки майстрів народної творчості України) і "Дивосвіт" (керівник Лариса Юріївна Ісак). Для отримання звання необхідно виконати низку вимог, записаних у наказі МОН України №385 від 29.06.2005, одна з них - організація виставки робіт вихованців гуртків.
Найкращі роботи вихованців цих двох гуртків представлені у залі нашого закладу. Експозиції відрізняються одна від одної, акцентуючи на відмінності технік і матеріалів, які опановуються дітьми. Назва першого з гуртків дає зрозуміти з чим працюють діти. Тут ми можемо побачити світ бісеру у всій його красі: від найпростіших ланцюжків до витончених об'ємних виробів, виконаних різними за  складністю техніками: "петельна", "паралельне плетіння", "ажурна", "нанизування", "французька", "ткацтво". Ці акуратно нашиті чи нанизані одна до одної бісеринки майстерно перевтілилися у різні за розмірами квіти, дівочі прикраси, композиції, картинки. Бісером і стеклярусом оздоблені валентинки, писанки, серветки, вітальні листівки.
Зовсім іншою, але не менш вражаючою, є виставка гуртка "Дивосвіт". Оглядаючи її, переконуєшся, який цікавий і дивний світ нас оточує, і як по-різному його бачать і представляють діти. Тут  живописні і графічні малюнки, м'які іграшки, розмальовані дерев'яні ложки, чудові картини, розписані по тканині, а також виконані з використанням відтиску. Через виставлені зразки видно, що вихованці володіють і такими техніками, як квілінг, розпис по склу, гіпсографія, бісероплетіння, мала скульптурна пластика.
Обидва гуртки працюють у нашому закладі не один рік, керівники систематично і послідовно здійснюють навчально-виховний процес з дітьми різного віку і рівня підготовки. Їхні вихованці - талановиті хлопці і дівчата, які на заняттях розвивають свої природні здібності, виробляють у собі естетичні смаки. Вони - неодноразові учасники і призери конкурсів і виставок з декоративно-ужиткового мистецтва, рівень їх майстерності зростає з кожним роком. Останній успіх – друга поспіль перемога Анастасії Ісак, вихованки гуртка «Дивосвіт» на Всеукраїнському етапі конкурсу «Ідея соборності України» і запрошення у Канів, де з’їдуться усі переможні  різних номінацій цього конкурсу.
І Лариса Юріївна, і Ольга Василівна - надзвичайно талановиті мисткині, вони постійно у творчому пошуку, прагнуть до самовдосконалення і своєю власною творчістю примножують культурні надбання нашого народу. Сподіваємося, що рішення відповідальних за присвоєння звань буде для нас позитивним.Віра Глушко,
заступник директора  Іршавського РБДТ